Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Elektromos tűzhely veszélyes?

Elektromos tűzhely veszélyes?

Figyelt kérdés

vettünk egy kis lakást és konyhában egy elektromos tűzhely (tehát nem indukciós és nem gázos) van.


jól működik!


de vajon biztonságos az elektromos tűzhely? hosszú életű lesz? nem tudtok negatívumot mondani róla?


csak h. megtartsuk-e v. nem.


villanyszerelő kötötte be.


Zanussi ZCV540G1WA



2020. aug. 10. 11:05
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Ha normálisan, szabályosan van bekötve, akkor oké.

Én 6 éve lakom a mostani lakásomban, elektromos főzőlapot szereltettem be a felújításkor. Azóta is hibátlanul működik. Előző lakásomban is elektromos volt, csak ott különálló tűzhely, nem beépített. Azzal sem volt semmi gond.

Én sokkal biztonságosabbnak tartom, mint a gázt.

2020. aug. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:
66%

Megnyugtatóbb, ha egy lakásban / házban egyáltalán nincs gáz.

De ha csak a konyhában nincs gáz, az önmagában nem sokat lendít, ilyen szempontból, szerintem.

2020. aug. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk közel 10-11 éve van elektromos. Megváltás volt a gázról elektromosra váltani. Eddig soha nem volt vele probléma. Hetente többször is használjuk a főzőlap és a sütő részét is.
2020. aug. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Itt a fő kérdés az lenne, hogy van-e áram-védőkapcsoló a Zingatlanban. Azzal minden sokkal faintosabb a biztonság szempontjából.


Abba az állapotba, hogy a gáztűzhely veszélyes legyen, szerintem külön erőfeszítéssel lehet eljutni. Kicserélni házilag egy égésellenőr nélkülire? Lyukat fúrni a flexi vezetékre, vagy rádobni egy 110 kg-os, éles szélű vastömböt? No meg az érzékelők, melyek megfizethetetlenek az átlag háztulajdonosnak.

2020. aug. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hogy hosszú életű lesz-e?

Ami elromolhat, az el is romlik! Ez felülírhatatlan axióma.

2020. aug. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!