Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Elmagyarázná valaki az elektro...

Elmagyarázná valaki az elektromos légycsapó működési elvét?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy ilyet, nyilvánvalóan biztonságos, ha megfelelő boltban veszi az ember, és rendeltetésszerűen használja. De a fizika nem erősségem, és az mégis csak rémisztő, hogy 1500-2000 V a kimenőfeszültség, egy ceruzaelem áramerősség meg 2000-3000 mAh is lehet, ez a kettő együtt elég ütős, és némileg tartok tőle, mégha sokan használnak is ilyen eszközt.

2020. aug. 10. 21:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy ceruzaelem 1,5 V. Fel lehet ezt tolni 1500 V-ra, de az áramerősség így csökken, mert a teljesítmény változatlan marad. Ezáltal maximum 2-3 mA lesz az áramerősség. Csípni fog, de egyáltalán nem veszélyes.
2020. aug. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
64%

Az A (amper) mire lett kitalálva, ha nem az áram, azaz áramerősség mérésére?

Az Ah (amperóra) ránézésre is valami más: áram és idő szorzata (vak is látja), azaz a töltésmennyiség egysége.

3000 mAh leírása meg eleve értelmetlen, hiszen 3 Ah ugyanaz és hamarabb leírom.

Egy ceruzaelem (vagy két ceruzaelem) viszont nem képes annyi teljesítményt leadni, ami veszélyes lenne rád, még invertálva (AC) vagy konvertálva (DC) sem.

Egy 18650 Li-ion cella már komolyabb ilyen szempontból.

2020. aug. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
7%
Egy kondenzátor kisütése lesz nagyfesszé alakítva, semmi köze az elemhez, mire odaér.
2020. aug. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
44%

3:

Ostobaságot beszélsz, DC-konverter van benne.

Először van egy kis trafó, aminek primerjét egy tranzisztor hajtja meg, önrezgő módban, az elemről. Tápszűrő kondi persze van az elemmel párhuzamosan, de attól nem lesz nagyobb a kivehető teljesítmény, mivel nem rövid impulzusokban terhel rá primer kapcsolótranzisztor, hanem a kapcsolófrekvenciával, azaz kvázi folyamatosan.

Hasonló, mint a régi, gyengébb fajta telefontöltők, ami önrezgő primerkörrel működött, csak az nyilván hálózatról.

A trafó szekunderén viszont diódás feszültségsokszorozó emeli tovább a feszültséget, így végül DC áll elő a kimeneten.


De lényeg, hogy élvezettel minősíted le mások szakmai hozzászólását, mert ebből áll az életed, hogy direkt velem szemétkedsz folyamatosan ezen az oldalon, árgus szemekkel keresed, hogy mibe köthetnél bele villanyszerelő, szánalmas...

2020. aug. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
37%
Nem tudom, lehet benéztem valamit, én csak egy egyszerű cipőkészítő vagyok a falusi bányavasút udvarán... [link]
2020. aug. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
56%

Az biztos, hogy a 3. válasz alapvetően cipészmegközelítés (vagy bányászfantázia), de én leírtam érthetően a működését.

Leminősíteni egyértelműen butaság, gerinctelenség és rosszindulat, azaz önmagát minősíti az ember.

2020. aug. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Legörgettél a rajzra?
2020. aug. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
34%

Most mit erőlködsz?

Cáfold meg a működési leírást, amit én írtam!

2020. aug. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Biztos van olyan is, mindet szerintem senki se szedte szét.
2020. aug. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
46%

Nekem az a gyanúm, te nem érted az általad megadott linken lévő rajzokat sem. Tudod, amelyiknek leírtam a működését.

Nézd, ha te vagy az a kötekedő villanyszerelő, amelyik szokott itt piszkálódni velem, akkor legközelebb maradj inkább a szakmádnál!

Magam viszont továbbra is jogot formálok az erősáramú és gyengeáramú témákra egyaránt, hiszen mindkettőt tanultam. Így joggal dumálok bele abba is.

2020. aug. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!