Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Whirlpool klíma fogyasztása?

Whirlpool klíma fogyasztása?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy fogyasztásban mennyire tud leszabályozni, ahol még nem kapcsol ki. A Whirlpool Magyarország nem tudott választ adni a kérdésre, a szobaméretet tudták csak leírni, ami sokat nem jelent, az útmutatóban sincs benne.

Bármilyen típus érdekel, de ha nincs fogyasztásmérő, a kültéri oldalán fel kellene tüntetve lenni a fogyasztásnak, jobb esetben tól-ig. Pl. 200-1200 W. Ez kellene, vagy a fogyasztás, ahol még hűt, nem csak a beltéri ventilátor megy.



2020. aug. 18. 20:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
49%

"A Whirlpool Magyarország nem tudott választ adni a kérdésre" akkor mi honnan tudnánk?


"a kültéri oldalán fel kellene tüntetve lenni a fogyasztásnak"

akkor olvasd le a gyári tábláról!

2020. aug. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Az eredeti kérdés még úgy szólt (csak átírtam), hogy van-e valakinek Whirlpool klímája? Csak ugye nem pontosan ez érdekel, hanem a fogyasztása, ezért módosítottam rajta. Nyilván megnézném, ha lenne ilyen klímám, de nincs, még a vásárlás előtt vagyok. Kisebb helyiségbe lenne, utólag pedig már késő bánat, ha nem tud megfelelően leszabályozni és egy nap 50x kapcsol ki-be a kompresszor.
2020. aug. 18. 21:03
 3/20 A kérdező kommentje:
Értelemszerűen a választ csak Whirlpool klímával (és fogyasztásmérővel) rendelkezők tudják megadni.
2020. aug. 18. 21:05
 4/20 anonim ***** válasza:
49%

akkor talán úgy tedd fel a kérdést, hogy értsük is mit szeretnél.


azt mondom beszélj egy normális klímaszerelővel, mert ő tud megfelelő választ adni a kérdésedre.

sok-sok dolog számít egy klímaberendezés méretezésénél, nem elég csak a légköbmétert nézni. fontos a tájolás, egy nyugati fekvésű szobába 30-40%-al nagyobb hűtés kell például mint egy keletibe.... figyelembe kell venni a ház, szoba, lakás szigetelését, stb.


aztán nézz utána a "H" tarifának is az eonnál.

2020. aug. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
49%

"csak Whirlpool klímával (és fogyasztásmérővel) rendelkezők tudják megadni."

abban az esetben ha ugyanott laknak ahol te......

2020. aug. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Most már érted a kérdést, nem? Akkor esetleg válaszolhatnál is rá, ha meg nem tudsz, akkor maradj csendben a mellébeszélés helyett. Van némi fogalmam a klímák méretezéséről, sok szerelő csak addig lát el, hogy 2.5 kW vagy 3.5 kW. Pedig ennél sokkal fontosabb, hogy meddig tud leszabályozni, mert az idő nagy részében nem a max. teljesítményén fog működni. A szerelés sem idegen dolog. Nem Eon területen lakok.

Egyébként van autód? Könnyű jó autószerelőt találni? Jó klímást sem könnyebb.

2020. aug. 18. 21:26
 7/20 anonim ***** válasza:
49%

az egyik tipikus kérdezőfajta.... mindent tud, csak idejön okoskodni, hogy mindenki lássa, hogy ő mindent tud.

hát akkor csináld úgy, ahogy akarod!

leszabályzom magam és nem válaszolok :)

van autóm és van jó szerelőm! és van klímám és jó klímaszerelőm... remélem neked is lesz egyszer.

maradok tisztelettel

2020. aug. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Ezt én is írhatnám:

az egyik tipikus válaszolófajta.... mindent tud, csak idejön okoskodni, hogy mindenki lássa, hogy ő mindent tud.

Tudtad a választ? Nem, mégis beleszóltál.

2020. aug. 18. 21:44
 9/20 anonim ***** válasza:
49%

te jóképességű... olyant kérdezel amit nem lehet megválaszolni ennyi adat alapján.... fentebb leírtam néhány dolgot amit figyelembe kell venni. Ha megadod a házad, lakásod pontos koordinátáit akkor közelebbi választ is tudok adni.

nem részletezem tovább, mert még a saját kérdésed megértéséhez is ostoba vagy.... épp ezért a választ sem értheted - mert bizony kaptál érdemi választ, csak nem fogod fel, hogy kaptál érdemi választ... ez már téged minősít.

2020. aug. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Kezdem úgy érezni, neked sem megy az értelmező olvasás. Nem konkrétan a fogyasztást kérdeztem, mert az, mint írod, minden helyiség esetben más. De erre is lehetett volna normális választ adni, ha neked ez menne.


A minimum teljesítményt kérdeztem, az pedig mindentől függetlenül mindig ugyanannyi, ha az is sok, akkor kikapcsol. Rengeteg gyártó meg tudja adni a szabályozási tartományt, ahol képes a klíma működni. De a Whirlpool esetében csak szobaméret van, ami semmit sem jelent, pont azért, mert minden helyiség más és más. Két azonos méretű szoba hűtési igénye jelentősen eltérhet az adottságok függvényében.

2020. aug. 18. 22:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!