Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A mosógép szivattyú rotorjának...

A mosógép szivattyú rotorjának semmiképp se szabad folyamatosan forgathatónak lennie, mindenképp szakaszosan, mágnesesen ugrik?

Figyelt kérdés

Forrás: Villányi Viktor videói. Most nem találok hirtelen olyat, ahol ezt mutatja.


Azért kérdés, mert most a szűrő mögött óvatosan megforgattam, és folyamatosan forgott, vagy hogy mondjam. Illetve félig állt benne a víz. Bár ez utóbbi gondolom normális is lehet.

A legutóbbi mosásnál még szépen szivattyúzott.


2020. szept. 10. 08:12
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

"szakaszosan, mágnesesen ugrik"

Én úgy tudom, hogy igen. Amit fogtam az olyan volt.


"A legutóbbi mosásnál még szépen szivattyúzott."

Akkor? Mi a problem ?

2020. szept. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Ez a probléma:


"Azért kérdés, mert most a szűrő mögött óvatosan megforgattam, és folyamatosan forgott, vagy hogy mondjam. Illetve félig állt benne a víz"

2020. szept. 10. 08:54
 3/27 anonim ***** válasza:
Ha már úgyis benne vagy nyakig, akkor szerintem semeddig se tartana szétszedni azt a szivattyút. Csak bátran! Talán hamarabb kiderülne, hogy mi történt.
2020. szept. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Azért nőként nem annyira értek hozzá, hogy a garanciális gépet én szedegessem szét..


Nem kell nyakig benne lenni, ott van a szűrő mögött, a szűrőt pedig párhavonta illik kivenni. Rátapad a mosószermaradvány és egyéb.


Akkor a következő mosásnál hibakódra számítsak?

2020. szept. 10. 09:15
 5/27 anonim ***** válasza:

Oké oké.

Szokott benne víz lenni, igen.

A forgathatóságról nem tudok mit mondani.

Max elindítasz egy 5 perces gyors mosást és kiderül, hogy ír-e hibakódot.

2020. szept. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
*10 perces gyors mosást
2020. szept. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Honnan jött ez a mágnesesség?

Klasszikus rövidrezárt forgórészű aszinkron motor szokott lenni, de még a fotókon sem látok újabb fajta vagy eltérő technikát:

[link]

[link]

A konstrukció sajátossága a kis teljesítményen alkalmazható réz rövidzár az állórészben, ami fázistolást hoz létre az elektromágneses mezőben (anélkül nincs forgás).

Permanens mágnes véletlenül sincs benne, teljesen simán forog.

Nekem is van tartalékban egy ilyen szivattyúm, szétszedtem, ahogy megolajoztam a siklócsapágyát, csak úgy szaladt, lendületből (önmagában a motorról beszélek csak).

Félig áll benne a víz, ilyen előfordul, a kimeneti szűrő kivétele, leeresztése esetén megy le valószínűleg teljesen.

2020. szept. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Nem is olyan régen még a mosógép leeresztő szivattyú rotorja állandó mágnes volt.

Az egyszerűbb gépeké legalábbis.

2020. szept. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Nemrég 40 éve az Energomat és társai is ugyanez (aszinkron).

E motorfajta előnye, hogy 1 db egyszerűen szigetelhető tekerccsel tud működni, ami akár vízben is állhat.

Ld. akvárium és hasonló vízalatti szivattyúk, ahol a forgórész egésze vízben forog(hat), míg az állórész tekercse kiöntve, biztonságosan megoldható.

Bolond lenne az a tervező, aki nem ilyennel tervez. Nem zárok ki semmit, de nekem furcsa lenne.

2020. szept. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Bár megjegyzem, hogy a forgórész rövidrezárt (aszinkron) vagy permanens mágnes (szinkron), konstrukciós szempontból nem olyan nagy különbség, így elképzelhető éppen.
2020. szept. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!