Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » No frost hűtő magától olvasztj...

No frost hűtő magától olvasztja a fagyasztót, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Van egy Whirlpool 6. Érzék no frost alul fagyasztós hűtőm. Közel egy éve van meg, és másodjára fordul elő az, hogy egyszer csak elkezd marha hangosan működni, ekkor elkezdi magát teljesen leolvasztani. Legutóbb hívtunk hozzá szervízt, de sajnos nem voltam itthon és nem tudom mi lett a megoldás, állítólag csak eldugult benne valami. A vízgyűjtő tálka az aljában tele volt, azt az előbb kiürítettem. Mit tehetnék? Mindenképp kell szerelőt hívni? Ez azért nagyon idegesítő hogy csak úgy leolvaszt mindent a húsok stb. Tönkremennek ha épp nem vagyok otthon és nem veszem észre :( köszönöm ha tud valaki segíteni
2020. szept. 23. 11:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem te nem érted, hogyan működik a leolvasztás. Az nem azt jelenti, hogy kiolvaszt és úgy marad. Erőteljes felfűtéssel leolvasztja a jeget, majd maximum hűtőkapacitással rövid idő alatt visszahűt mindent. Ezalatt semmi nem fog megromlani, sőt felmelegedni sem, mert a hideget (meleget) nem a bent lévő levegő tartja, hanem az áthűlt termékek. Tartsd tisztán a kifolyót és kész. Gondolom, mérnökök, tesztelők és felhasználók ezreinek munkája, tapasztalata van benne ebben a technikai megoldásban, annyira nem lehet rossz.
2020. szept. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
36%
NoFrost ez a lenyege
2020. szept. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Tudom bagatell dolog, de pl a jégkockák, virsli és jégkrém már teljesen ki vannak oldva. Való igaz hogy nem vagyok egy műszaki zseni, de úgy gondolom ennek nem így kéne működnie. Vagy igen?
2020. szept. 23. 12:10
 4/11 A kérdező kommentje:
Olvadva*
2020. szept. 23. 12:10
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Valami hibája lehet. Nem normális, hogy bármi kiolvadjon.

A No frost egyébként nem úgy működik, ahogy az első leírta. Nincs milyen jeget leolvasztani, mert pont az a lényege, hogy nem is képződik jégréteg.

2020. szept. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

a nofrostnak nem ez a lényege. :D

az elpárologtatóról olvasztja le a jeget... mivel OTT képződik a jég és nem ott ahova a kaját rakod.


az szokott a gond lenni, hogy nem olvasztja le magát és az elpárologtató megtelik jéggel. emiatt a ventillátor nem tudja átfújni rajta a levegőt, így nem kerül a hideg a hűtőbe és emiatt melegszik fel, olvadnak meg a cuccok benne.


ha a jég elolvad - vagy a szerelő letakarítja - akkor megint működni fog 1-2 napig amíg újra nem termeli a jeget.

vagy a fűtőszál ami leolvasztaná az döglött meg, vagy a hőérzékelő ami figyeli az elpárologtatónál a hőmérséklett vagy valami elektronika romlott el.

sajnos ezekben már csomó mindenféle érzékelő, elektronika, stb van. a megoldás az, hogy szépen neki kell ülni és műszerrel kiméregetni mindent, hogy hozza-e a gyári értékeket. Amelyik nem, azt cserélni kell.

2020. szept. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Egyik sem hangzik túl jól :/ köszönöm utolsó, akkor ez nem fog magától megoldódni ezek szerint.
2020. szept. 23. 12:54
 8/11 anonim ***** válasza:

nem sajnos....

az enyém is ilyen.

szétszedtem, de nem találok hozzá rajzot amin látnám, hogy mi micsoda és minek mekkora az értéke gyárilag

úgyhogy visszaállítottam a régu hűtőt...

2020. szept. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mi is ezen gondolkozunk, hogy veszünk egy "hagyományosat". Minél okosabb gépek vannak annál rosszabbak manapság. Ezt mondta a szerelő is aki anno kijött.
2020. szept. 23. 13:03
 10/11 anonim ***** válasza:

"1 forintos" kérdés.:

Megfelelően szellőző,és a klímaosztályának megfelelő (jellemzően kb állandó szobahőmérséklet) hőmérsékletű helye van-e a készüléknek?

2020. szept. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!