Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Akik porzsákos porszívót...

Akik porzsákos porszívót használnak, mennyire “koszolódik” a szűrőjük?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy porzsáknélküli Samsungom van, nagyon hamar poros, koszos lesz az összes szűrője. A kérdésem az lenne, hogy egy porzsákos porszívó jobban megfogja-e a port mint a tartályos?
2020. nov. 7. 20:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Porszívó függő, de egy normális egyszer használatos nem papír porzsák nagyon sok port megfog. Nekem konkrétan alig ér por a szűrőkig.
2020. nov. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Vizes porszívóm van. Nincs vele ilyen gond.
2020. nov. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi. Akkor lehet, hogy porzsákos lesz a következő.
2020. nov. 7. 20:28
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez a "porzsák nélküli" szöveg egy jó nagy átb..ás. Azokban tulajdonképpen a hepaszűrő a porzsák, csak sokkal nehezebb a tisztítása, illetve drágább a cseréje, mint egy hagyományos porzsáknak.

Vannak még a vízszűrős (aquafilteres) porszívók. Azok általában eleve kisebb szívóerővel rendelkeznek, mint az ugyanakkora teljesítményű porzsákosak, viszont nem tömődnek el porszívózás közben, tehát végig megmarad ez a szívóteljesítmény. Azonban azt tudni kell, hogy minden porszívózás után ki kell tisztítani (mosni) őket, különben embertelenül bebüdösödnek. És hát ugye drágább is egy ilyen porszívó.

2020. nov. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%

"általában eleve kisebb szívóerővel rendelkeznek"

nekem is vizes van és szerintem erősebb - de lehet ez szubjektív.

a mosásról: kiöntöm a szutykot, kiöblítem ha maradt még valami a tartályban és a két szivacsot ami még van benne kinyomkodom folyó víz alatt - ezt elég 5-10 porszívózás után.

annyi a kényelmetlenség, hogy a vizes cuccokat hagyni kell megszáradni és addig foglalnak némi helyet az erkélyen :D

persze ha benne hagyod a mocskot akkor megbüdösödik - de a rántotta maradéka is megbüdösödik a mosogatóban, és a tuha is a mosógépben nem???? :DDDD


a porzsák nélkülimmel ugyenez volt, a szűrőt és a portartályt el kellett mosni és hagyni megszáradni.


teljesen mindegy mit veszel azt tisztítani kell...


ha nagyon lusta vagy akkor vegyél több100ezerért egy 70 literes ipari porszívót és azt évene kell csak egy lakás esetében tisztítani - cserébe akkora mint egy mosógép :D

2020. nov. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%
Nekem most egyszerű porzsákos van már 1 éve. Eddig még nem tisztítottam a szűrőjét, még nem tömődött el. Ezelőtt egy vizes volt, az picivel tényleg gyengébb volt. De ez a mostani sem olyan erős mint az első porszívóm. Az Rakéta volt, és az felemelte a szőnyeget ha nem álltam rá.
2020. nov. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Olyat már nem lehet venni, az EU meghatározta a porszívók max. teljesítményét.
2020. nov. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szüleim régi porzsákosában, ami van vagy 30 éves, a porzsák remekül felfog mindent. Nekünk egy Rowenta porzsák nélküli van, 2 szűrővel, egy a tartályon, a másik a kifújó előtt, és ezen csak a tartályon levő koszolódik láthatóan, mert az tartja a port a tartályban, ezt lehet folyóvíz alatt mosni. A másik az innen kiszabadult, finomabb port fogja meg. De direkt olyat vettünk, aminek A osztályú a porfogó képessége. Lehet, hogy a te porszívód ennél rosszabb kategóriába van sorolva.
2020. nov. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is (cserélhető) porzsákos van, nem vészes a szűrő.


A vizes hátrányaival egyetértek, nekünk volt, és elég hamar lecseréltük, pedig drága volt. Ha csak egy kicsit is több víz ment bele (a max-ot nem érte el) akkor csepegett amikor arrébb húztuk. Én porszívózok mindig mikor kell, van, hogy naponta kétszer is (gyerek, macskák) és gyűlöltem, hogy állandóan öntögetni, mosogatni kell, különben bűzlik. Utána várjak míg szárad, aztán rakjam össze, mielőtt újra használni tudnám. Minden.egyes.alkalommal.


Cserébe, ahova a retkes víz ment ugye, azt is többet kellett miatta takarítani. Egy normális porszívóval felporszívózok és vagy otthagyom, ahol van, ha igazán lusta vagyok. Vagy visszateszem a helyére és ennyi. Ha a szűrőt mosni akarom azt se minden alkalommal kell, hanem ritkán.

2020. nov. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ja meg nekem van olyan, hogy felborul a porszívó, mikor csak haladok vele és porszívózok, aztán nem figyelek. Hát a vizessel nem lehetett csak úgy hipp-hopp zombiként végigrohanni a takarítani valón, mert ha sietve rángatja az ember, akkor ugye csepeg, folyik, ha meg fel is dől akkor aztán "fasza".
2020. nov. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!