Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért nem működik a frissen...

Miért nem működik a frissen vásárolt Elnett bojlerünk?

Figyelt kérdés
A héten vettünk egy Elnett 120 literes bojlert, felszereltük, a lámpa világít, de nem búg vagy valami mint a régi Hajdú.Rajta is van, hogy működés közben 15 decibel hangos. Egyúttal azt is szeretném kérdezni, hogy jól kötöttem-e be. Van 3 vezeték: piros, fekete és kék. Melyik lehet a földelés, mert szerintem a piros és így is kötöttem be. De bizonytalan vagyok. Soha nem csináltam ilyet még.

2020. dec. 9. 20:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Bug ? Mi bughatna benne ?
2020. dec. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nm szokott búgni egy új bojler? A régi hajdut mindig hallottam mikor kapcsol be.
2020. dec. 9. 20:58
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs benne semmi ami tudna
2020. dec. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A régi bojlerek a fűtőszálukra rakódott vízkő miatt hangosabbak. A régi bojlert is ha kitakarítod rendesen, sokkal halkabb lesz.


De a fő kérdés: melegvíz van?


Ha nem verte le az automatát akkor valszeg jól kötötted be.

2020. dec. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Hajdu kitisztítva, új fűtőszállal is hallani, hogy surrog ahogy melegíti a vizet, mert a fűtőszál közelében forr a víz.
2020. dec. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Még nem tudom mert éjszakai áramról megy, nem kapcsolat be de kiderül hamarosan.
2020. dec. 9. 21:41
 7/10 anonim ***** válasza:

Egy k*rva regi bojlerunk van, mar reg le kellett volna cserelni, de egy mukkja sincs. :D

Ha vilagit, es megy, akkor valszeg jol kototted be. Ha lesz melegviz akkor no para. Vard meg. Ha baj lenne, lekapcsolja egybol a biztositekot.

2020. dec. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem mondtam, hogy teljesen csendes! "sokkal halkabb lesz"

Minden vízmelegítő berendezésnek van hangja a kavitáció miatt. De egy új sokkal csendesebb egy réginél.

Az éjszakai áram pedig nem azt jelenti, hogy éjszaa fog csak melegíteni :)

2020. dec. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Csak ilyenkor még csúcsidőszak van, fürdenek TV-znek az emberek! Barátnőmnek is tisztítottam a bojlerét délutan, és valamikor éjjel kapcsolták neki rá a vezéreltet, mert este 10-kor még nem ment.
2020. dec. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Szirty ***** válasza:
100%

"Van 3 vezeték: piros, fekete és kék. Melyik lehet a földelés, mert szerintem a piros és így is kötöttem be. De bizonytalan vagyok. Soha nem csináltam ilyet még."


Darwin díjas próbálkozásnak mondanám... :(

2020. dec. 10. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!