Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért szikrázott az elosztó?

Miért szikrázott az elosztó?

Figyelt kérdés
A kerdesem az lenne, hogy bevan dugva az elektromos radiatorunk az elosztoba es en nem a radiatort kapcsoltam le mukodes kozben hanem magat az elosztot, es mikor lekapcsoltam a radiatorral, egy pillanatra a kis piros gomb az eloszton villant eggyet feher fennyel mint ha egy picit szikrazott volna abban a mp-ben. Ez veszelyt jelenthet a radiatorra vagy barmi masra? Nagyon koszonom a jo indulatu valaszokat!

2020. dec. 18. 08:31
 1/3 anonim ***** válasza:
42%

Mert az elektromos radiátor nem kevés áramot vesz fel. Nagyobb teljesítménnyel működik, mint egy jobb hajszárító vagy két mikrohullám sütő.


Valószínűleg a 600FTos műanyag gagyi Tescós elosztó nem erre lett tervezve. Nem vagyok villanyszerelő, de nem lesz belőle bajod. Csak hirtelen rácsaptad az ajtót és az szikrázott ki.

2020. dec. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Morzsi007 ***** válasza:
77%
Nagyobb teljesítményű a radiátor, ezáltal nagyobb áramot vesz fel, mint pl egy telefontöltő, ezért szikrázott. Mielőtt kihúzod, kapcsold le a radiátort, így nem fog szikrázni. Radiátorra nem jelent veszélyt, inkább az elosztóra és/vagy a kapcsolójára.
2020. dec. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nagyobb áram megszakításakor szikra keletkezik. Ha a radiátoron levő kapcsolót kapcsolod le, akkor az fog szikrázni, legfeljebb az nem látszik. Az a helyesebb, ha először a készülék kapcsolóját kapcsolod le és utána húzod ki a villásdugót, bekapcsoláskor pedig fordítva.
2020. dec. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!