Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Serceg a mosógépnek a dugója,...

Serceg a mosógépnek a dugója, ha bedugom a hosszabbítóba. Két hosszabbítóval is ki lett próbálva (egyik a tulaj hosszabbítója, másik az enyém). Használhatom? Biztonságos?

Figyelt kérdés

Ha bedugom a hosszabbítóba a mosógép dugóját, akkor serceg a hosszabbító...


Tudom, ez nem jelent jót... a tulajnak holnap akarok szólni, csak még rokonoknál van, és nem akarom zavarni.


Mi lehet a baj? Eddig semmi baj nem volt vele.

tegnap erősen dugtam be a hosszabbítóba, mikor reggel mostam, és utána nagyon nehezen jött ki a hosszabbítóból.


A szüleim is voltak nálam, mondták, úgy használjam a mosógépet, hogy 1

1. először áramtalanítsak mindent a lakásban (főkapcsoló)

2. dugjam be a hosszabbítóba a mosógép dugóját

3. áramot visszatenni

4. mosógép indít, majd ha lejár a program:

5. áramtalanítani

6. úgy kihúzni a mosógép dugóját, hogy nincs áram a lakásban.

7. kiszedni a mosást


Ez így biztonságos?

Tűzveszélyes lehet, vagy a fentebb leírt módszerrel biztonságos?


2020. dec. 28. 12:24
 1/4 anonim ***** válasza:
86%

A mosógéped, vagy a rendszered kontakthibás. Ez azt jelenti, hogy valahol nem jól érintkezik.

Eleve nem értem, mi a fenét csinálsz te azzal a hosszabbítóval egy olyan helyen, ahol normális ember nem használja. Valószínűleg vizes helyiségben van a mosógéped, szóval rendkívül veszélyes lehet minden lelógó vagy földön levő dugalj. Agyhalál amit csinálsz.

Én elsőként azt a konnektort nézném meg, ami a falban van. Próbáld ki a nyomorult hosszabbítóddal, másik konnektoron keresztül is serceg-e.

Aztán cserélj hossszabbítót, serceg-e úgy is.

A sercegésnek esemmi köze ahhoz, amit a szüleid mondanak.


Amúgy szerintme a hosszabbítód kapott vizet. Az meg téged is agyoncsaphat.

Szóval itt rendszerszintű gond van...

2020. dec. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha mind a két hosszabbitóval csinálja, akkor szerintem a mosogép dugvillájánál megtört a vezezék.

Hogy szoktad kihuzni, a dugvillát fogva, vagy a vezetéket?

2020. dec. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit, hogy nem kell a mosógépet minden alkalommal kihuzni, lehet az folyamatosan bedugva.
2020. dec. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Ez nem biztonságos. Valszeg a nulla el van égve,és szikrázik az ott érintkezés ami sok plusz hőt generál(mint a hegesztésnél).


A vége az lesz hogy konnektor teljesen működésképtelen lesz,rosszabb esetben pedig akár kigyullad a vezeték szigetelése.

2020. dec. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!