Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Egy uj mosogėpnek (Electrolux)...

Attila Bé kérdése:

Egy uj mosogėpnek (Electrolux) kb. mennyi a vàrhato ėlettartama?

Figyelt kérdés
2021. jan. 6. 19:48
1 2
 1/12 anonim válasza:
72%

Attól függ hogyan használod?


Hetente / naponta mennyit, hányszor mosol? Milyen mosószert használsz? Milyen típus?

2021. jan. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Általában egy átlag családnál 8-10 évet szoktak kihúzni a mai gépek.
2021. jan. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

változó 8-10 évet szerintem ma már nem bír ki, max 5-6 mert úgy tervezik. Nekünk AEG van, 10 éves de volt valami panel cserélve 5 év előtt. 60 ezer lett volna de pont szerencsém volt mert vettünk vagy akcióba kaptunk + garanciát.

A szárítógép szintén AEG ott nem volt szerencsém ott is volt egy panel csere 60 ezer be került 5 éve

És van még egy AEG sütő az nem is volt használva a nyaralóban van és most 4 év után akartuk újra használni és rossz. Még nem javíttattam meg, de AEG et többet nem veszek. Az Elektroluxot ugyanaz gyártja úgy tudom.


Viszont van egy Candy mosogatógép az már több mint 12 éves és nem volt hibája, az volt a legolcsóbb, de igazából azért azt vettük mert annak az alsó fiókjában az edénytartókat teljesen vízszintesbe lehet állítani, nagy edényekhez. Bár lehet hogy 12 év alatt a Candy is változott, de ha kell vennem legközelebb valamit azt fogom elsőnek megnézni.

2021. jan. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az új mosógépek max élete 10 év. Ennél kevesebb szokott lenni a tervezett elévülés miatt, de használattól is függ, én 6-7 évet mondanék rá.
2021. jan. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az attól függ hogy van használva, karbantartva. Egy alsó kategóriás gép pl. Candy, Beko, Whirlpool 5-6 évet elmegy, de az esetlek 90 százalékában addigra már a vételár felét ráköltöd szervizelésre. A középkategóriás LG, Samsung, Electrolux talán kihúzza a 10 évet, valamivel csekélyebb javításokkal, meghibásodásokkal. Azt bele kell kalkulálni, hogy bármelyik gyártónál lehetnek széria hibás gépek, vagy egyszerűen csak pont az hibás ami hozzánk került.

De ahogy írtam, a használattól nagyon sok minden függ: egy átlag magyar háziasszony nem tudja használni a gépet. Kiválasztja a legrövidebb programot, telepakolja ruhával, 2-3szor annyi mosószerrel és öblítővel mint azt kellene. Nem tudják értelmezni azt, hogy adott programhoz mennyi ruhát lehet betenni, nem is értik eleve a gép működését. Kb 15 éve lehet időzíteni a mosógépeket. Elmegyek reggel, beállíttom, hogy mire hazaérek csak teregetni kelljen. Amíg én dolgozom, nem zavar, hogy a gép 1,5-2 órát is mos akár.

Egy alsó kategóriás gép is tud szépen mosni, ha azt megfelelően használják.

2021. jan. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A házat, aminek az egyik lakásában laktam előzőleg 2014-ben építették. Ekkor került beszerelésre az Electrolux mosógép is a lakásba. Előttem egy lakó lakott benne 3 évig, én 2017-ben költöztem oda, szintén 3 évet laktam ott. A mosógép, ami tehát most már hat éves, tökéletesen működött mindvégig. Tény az is, hogy nem volt agyonhasználva, heti egyszer, max kétszer mostam vele kb 3 adagot. A jelenlegi mosógépem egy Miele, a ház előző tulaja hagyta itt. Szintén flottul működik.
2021. jan. 7. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

mennyi a garancia rá? nahh, kb annyi...

lersze aztán a többség elmegy 10+ évet is. esetleg csak csapágyat, vagy valamilyen buta éruékelőt kell cserélni csak benne. de ez a régiekkel is így volt már, amik ilyen automaták.

2021. jan. 7. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
10 évet elmennek, de a felső kategóriásokat is kell javítani pl panel csere ami nem kisebb javítás. esetleg érdeklődj a szervizben a javítási költségekről, főleg elektronika, csapágy stb. Én biztos nem veszek többet ilyen drágát mert ugyanúgy szervizelni kell és nem tart tovább és a + funkciókat meg nem használja ki nagyon az ember, max 1 két programot használunk mi is. A mi aeg-ünkben van mérleg de az sem mér tökéletesen tehát fölösleges ezek miatt drága. Azt is nézd meg, milyen programokat használsz és a szerint is választatsz, ha vásárolni akarsz mert ez nem bolt benne a kérdésben.
2021. jan. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hetente egyszer hasznàlom csak, nem terhelem tul ruhàkkal (főleg zoknikat ės alsogatyàkat, pullovereket, törūlközőt mosok). Csak mosokapszulàkat rakok bele (semmi mososzer, vagy vizlàgyito). Igy kihuzza javitàs nėlkūl 10 ėvig?
2021. jan. 7. 15:01
 10/12 anonim ***** válasza:

"mosokapszulàkat rakok bele (semmi mososzer, vagy vizlàgyito)."


Ez nagyon ellentmondásos így.

A mosókapszula az egyszerre mosószer, vízlágyító és öblítő 😃 három az egyben


Teljesen mindegy, hogy kibírja vagy sem. Van kedved mosodába járni? Ha igen, akkor menj oda! Ha saját mosógépet akarsz, akkor meg meg kell venni. Nincs más opció. Vagy elmegy,vagy nem...

2021. jan. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!