Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért nem tölt fel vízzel a...

Miért nem tölt fel vízzel a bojler?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


1,5 hónapja vásároltam és helyeztem üzembe egy Ariston lydos wifi bojlert.


Problémám vele a következő:


1,5 hónap hibátlan működés után egyszer csak lecsapta a biztosítékot.

Kiderült hogy nincs benne elég víz és újra tölteni nem tudom. Kb 1-1,5l vizet tölt csak bele.

(Nincs tele, akkor nem lötyögne benne a víz és nem tudnám fél kézzel könyedén megemelni)


Próbáltam hogy teljesen leengedem és újra tölteni, de ha ilyenkor megnyitom a meleg víz csapot nem levegő jön belőle hanem egyből az a víz ami töltené a bojlert. Ha elzárom a hideg víz bemenetet a kifolyó “meleg” víz is elzárúl és amennyire engedem fokozatosan újra a hideg vizet olyan erősséggel folyik rögtön a víz a nyitott csapból. Mi lehet a probléma?


Választ előre is köszönöm!



2021. jan. 21. 20:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Azért mert nincs benne elég víz nem csapja le a biztosítékot .

Leengedni úgy kell elzárom a bemenő csapot és egy leengedő csapon kiengedem a vizet nem a csapon engedem le ott nem is fog kiürülni mert nem szív levegőt .

Természetesen ha elzárod a bemenő csapot a víz a csapon nem fog kijönni mert nincs nyomás ami kihajtja a vizet .

Tehát kell ott lenn egy külön leeresztő csapnak,szelepnek .

2021. jan. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem az a tippem, hogy azzal a csővel lehet gond, ami a bojlerben felmegy egészem a tetejéig. Mert ugye a bojlerek innen vételezik a melegvizet, alul meg bejön a hideg, ami fajsúlyánál fogva lent marad.

Viszont ha eltörik ez a cső, akkor a feltöltésnél sem lehet kiengedni víz felett rekedt levegőt, és a melegvízcsap megnyitásakor egyből jöhet hidegvíz.

2021. jan. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Erre gyanakszok én is, de mivel garanciális még ezért kihívtam a szakszervízt, akik szétszedhetik, amint volt kint a szerelő megírom hogy mi volt a probléma, talán hasznos lehet később még voakinek.
2021. jan. 22. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!