Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Jobbak lettek a mostani...

Jobbak lettek a mostani robotporszívók, mint 2015-ben voltak, valamint várhatók még fejlesztések, újdonságok a robotporszívók terén?

Figyelt kérdés

Anyuék 2015 környékén vásároltak robotporszívót és én annyira nem voltam elájulva tőle, igaz, előtte is tisztában voltam vele, hogy a rendes porszívózást nem fogja 100%-ban kiváltani.


Az lenne a kérdésem, hogy változtak 2015 óta a legújabb robotporszívók? Jobbak lettek, megbízhatóbbak, illetve fejlesztve, "tuningolva" lettek azóta? Mert ugye az okostelefonoknál a 2-3 éve megjelent készülék már elavultnak számít szinte, de a robotporszívóknál mi a helyzet? Vagy 2015 óta nem változott semmi?



2021. febr. 3. 16:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Minden műszaki készüléket, kivétel nélkül, folyamatosan fejlesztenek. A neten te is pontosan utána tudsz nézni, mivel tudnak többet a mostani porszívók, mint a ti 2015-ös készüléketek. Teszteket keress különféle márkákra. Az valós infó lesz, nem a gyakorin kapsz erről pontos felvilágosítást.
2021. febr. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Vannak térképezős, szisztematikus robotok.


Nekem random van, Roomba 676, álomszépen takarít. Ahova befér, ott totál felesleges a nagy porszívóval is végigmenni, ami amúgy nem is szedne fel semmit se már utána.


Csak a pókhálót és a szűk helyeket kell manuális porszívóval takarítani.

2021. febr. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

2 térképezős modellem van, de ezek között is van különbség, az egyik 2015-ös a másik 2018-as, mindkettő Roomba. A régebbi csak olyan térképet készít, amit nem lehet szerkeszteni, szisztematikusan takarít ugyan, nagyjából ugyanazt az útvonalat követve mindig. Az újabb készített egy térképet, és az alapján megy. Segítségével helyiségekbe is tudom küldeni külön, ha nem szükséges az egész lakás takarítása. Lényegesen kevesebbet használjuk azóta a nagy porszívót, mióta megvannak, de tény, a formájuk maitt a sarkokkal nehezen boldogulnak, hiába van oldalkeféjük. Nem tudom hogy a D formájúak, vagy a háromszög alakúak mennyivel jobbak, gondolom akinek van, majd megírja. Rengeteg féle van már, forma, tudás, szívóerő meg mit tudom én még, mi alapján azért a nagy többség talál magának megfelelőt. Az újabb modellemet tavaly év végén vettem, így rengeteg teszttel viszonylag naprakész vagyok. Amit láttam, a legjobb csúcskategóriások ezeket tudják:


- Jó navigáció: lézerrel, vagy kamerával, esetleg ezek kombinációjával

- Intelligens koszérzékelés

- Intelligens akadálykikerülés és bogozódás mentesítés (ez utóbbi nem tudom, rongyszőnyegnél mennyire hatásos mondjuk)

- Automatikus szívóerő csökkentés, ill. növelés a padlófelülethez igazítva

- Carpet boost: extra szívóerő szőnyegekhez

- A kefék milyensége: 1 oldalkefe alap, legtöbbnél 2 van, illetve hogy az alsó kefék milyenek: sörtés-gumis keverék, vagy 2 egymásssal szembeforgó gumihenger

- Csak porszívóz, vagy vizesen feltörölni is képes. Ma már szinte minden közép és felsőkategóriás gyártónak van kombi gépe, de talán még az alsókategóriában is létezik.

- Automatikus portartály ürítés: itt a töltőállomásban van egy szövetzsák, ebbe szívja be egy vákúmmotor a koszt a tartályból. A zsákot általában kéthavonta kell cserélni, kosz mennyiésgtől függően.


Nagyjából ezek jutottak most eszembe így első körben.

2021. febr. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
64%
Több típus van a piacon, de a gagyi aránya is növekedett. 100 ezer forint alatt szinte csak olyan kütyüket találni amit egyszer kipróbálsz aztán csalódottságban örökre a szekrény aljára száműzöd. Az iRobot, neatoo, stb. drágább amerikai gépek már 2015-ben is jók voltak, a többi meg azóta sem lett csúcs.
2021. febr. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon sokat fejlődtek már. Ahogy írták az okos robotporszívók még a relatíve sok akadályal teli "rendetlen" lakásokat is kezelni tudják és megfelelően tisztítani. Átlagban a legjobbak a lézeres tájékozódású modellek. Ilyeneket érdemes keresni. És már 100 ezer alatt is találni nagyon jókat. Nekem Xiaomi Mi Robotom van és 80 ezerért vettem kb két éve és mindent tud amit a drágább iRobot vagy Neato modellek legtöbbje a Roborock modellek pedig még jobbak is. Igaz azok valóban 100 ezer felett vannak. De robotporszívóban még az Ecovacs és a 360 valamint az Alfawise is nagyon jó. Bármilyen hülyén hangzik is robotporszívóban ár/érték arányban a kínaiak a legjobbak.
2021. febr. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!