Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Klíma hatásfokot hogyan lehet...

Macilaci12 kérdése:

Klíma hatásfokot hogyan lehet javítani kb.-10 fokban ?, (fűtés esetén)

Figyelt kérdés

Lehet, hogy túl kicsi hatásfok emelkedne az ötletemen , de azért felteszem , hátha vannak , akiknek nagyobb rálátásuk van a témában. Ahogy tudom a klímák hatásfoka fűtés esetén 0 foktól lefelé csökken a hatásfoka, a hőcserélő fűtése pedig további költségeket jelent. Arra gondoltam , hogy a kültéri egység elé, ahol szívja be a levegőt, oda teszek egy másik klímából kiszedett hőcserélőt, hogy csak ezen keresztül kapja a levegőt. Ebbe a hőcserélőbe bevezetném a kútból a vizet (30m mélyről jön), a csövet hőszigetelném, hogy megmaradjon a kútból jövő víz hőmérséklete, a hőcserélőn átfolyó víz a csatornába menne.

Egy elektronika figyelné a hőfokot, ha túl hideg van, akkor feljebb kapcsolná a keringető szivattyút. Nem tudom hány fokos lehet a kútvíz, de gondolom +6 fok megmaradna akár -20 fokos kinti hidegben is. Gondoltam napkollektorra is, de a nap sajnos télen ritkán süt. Hozzáteszem, hogy az ötletet az adta, hogy néhány helyen a klíma kültéri egységét a pincébe teszik, ha bazi nagy a pince , akkor ez a legjobb megoldás. Minden megoldás, ötlet, vélemény érdekelne a témában.



2021. febr. 23. 21:33
 1/4 anonim ***** válasza:
72%
A te esetedben az lenne a legjobb megoldás, hogy a lehető legjobban leszigeteled a házat alul felül, körben, plusz nyílászárók
2021. febr. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Delta T - minél nagyobb a hőmérséklet különbség két közeg között, az annál hamarabb átmelegszik, minél kisebb, annál később.

Szerintem az épp be nem fagyott kútvízből ilyen módon nem szednél ki elég hőt a klíma hőcserélője elé levegővel, mint közvetítő közeg. Jobb megoldás enne, ha a víz közvetlen adná át a hőt a klíma hőcserélőnek.

Szóval ha egy tartályba amibe keringeted a melegebb kútvizet, beleteszed a vízbe, persze ventillátor nélkül.

2021. febr. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen ez valóban jobbnak tűnik, csak a klímát szét kellene szedni, nem tudom, hogy a hőcserélő részt mennyire lehetne egy műanyag tartályba beletenni.
2021. febr. 24. 08:59
 4/4 anonim ***** válasza:

Gratulálok föltaláltad a viz/viz Hőszivattyút


[link]

2021. márc. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!