Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A Roomba 900-as sorozat...

A Roomba 900-as sorozat milyen (976)? Tudtok jó teszteket?

Figyelt kérdés

Rengeteg a teszt, csak nem tudom, melyik érdekeljen...

Mindenképp Roombát szeretnék, jelenleg is az van, csak kóválygós fajta. Nagyon megszerettem, igen jó porszívónak tartom, ezért szisztematikus robotból is csak Roombát szeretnék.

A 976 2020-as modell (?) és már 140 ezer Ft-tól kapható. Van valakinek?


2021. márc. 3. 20:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A 976-os nem új modell. Talán 2017-es. Nekem az egyik robotom a 900-as sorozatból való, 960-as, nem sokban tér el a 976-tól, még külsőre is kb ugyanúgy néznek ki. Szóval, amit tudni kell róla.

- App-pal irányítható, programozható

- Térképezős és szisztematikus ugyan, de inkább félúton van a teljes térképezős és a kóválygós között. Ez azt jelenti, hogy minden takarítási feladat után készít térképet, de azt szerkeszteni nem lehet. Nem tudod se helyiségekbe küldeni, se tiltott zónát kijelölni neki. Szóval ha elindul megy, igaz némi logikát fel lehet fedezni a mozgásában, tehát nem össze vissza megy. De, mint ahogy mondtam, olyat pl nem tud, hogy kiválasztod hogy csak egy adott helyiségbe menjen.

- Alul két forgókeféje van, ezek egymással szemben forognak. Néha nem árt kiszedni őket, mert belül feltekernek sokmindent. Kiszedni és tisztítani nagyon könnyű.

- Takarítási minőségben hozza ugyanazt mint a kóválygód, de talán rövidebb idő alatt. Nekem az emeletet takarítja a 960, 3 szoba, közlekedő és fürdőszoba, ezzel átlagban 45-50 perc alatt végez.

2021. márc. 5. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Az árukeresőn a diagram csak 2020-tól indul és az összes YT videó max pár hónapos, ebből gondoltam, hogy új.

Nekem többek között pont a helyiségbe küldés kellene, hogy ne csak az működjön, hogy ajtóval/virtuális fallal bezárom vagy kizárom. :(

2021. márc. 5. 08:00
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha ragaszkodsz a Roombához, ezt a funkciót csak az I7, I7+, S9 és S9+ tudja. Nyilván, ezt tükrözi az áruk is. Nekem I7+ takarít a földszinten, tökéletesen működik az, amit te szeretnél.
2021. márc. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Robotporszívóm már van és 2 vagy 3 részletben ki tudja takarítani a lakást, elégedett is vagyok vele. Tehát ha leváltom szegényt, csak jóra váltom.

A Xiaomikról olvastam rosszakat, például olyan szőnyeget eltol, amire a Roomba simán felmegy, olyan küszöbön nem megy át, amin a Roomba nevetve. Van más Xiaomi termékem és nem teljesen használhatatlan, de gagyi.

A többi márkát nem ismerem.


Szóval inkább spórolok tovább egy jóra, amiben én is bízom, addig megfelel a bolyongó. Az a hátránya, hogy a munkahelyemről nem tudom elküldeni konkrétan a hidegpadlós helyiségekbe, sőt, ahol a dokkoló van, azt a helyiséget indulás előtt el kell választanom virtuális fallal.

2021. márc. 5. 18:32
 5/11 anonim ***** válasza:
Nos, én bár Roomba párti vagyok, a Xiaomikról is nagyon jókat olvastam. Akár a Vacuum Mop, akár a Roborock termékcsalád képes azokra a funkciókra, amiket szeretnél. De abban igazad van, hogy ha meg vagy elégedve a jelenlegivel, akkor felesleges lecserélni.
2021. márc. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Háát, a térképezésre és a szobába küldésre igen. Ugyanakkor a minőséggel szemben vannak fenntartásaim - elsősorban tartósság, dolgokban elakadás, szőnyeg eltolása, szőnyeg tiszításának minősége és van egy 2 cm magas küszöböm is. Robotporszívós csoport alapján sok Xiaominak ez már kihívás. A Roombámnak nem. Na jó, ha nincs lendületben, akkor talán.


Meg az se tetszik, hogy erőltetik a porszívó+mop kombót. Szerintem így egyik se lesz tökéletes - ahogy mosó-szárítógépet se veszek.

2021. márc. 5. 20:33
 7/11 A kérdező kommentje:

Xiaomi kamerám van, az asztalra is rakható, de plafonra is szerelhető. Ez is olyan, hogy olcsón is mindent kínál. Párszor teszteltem illetve felejtettem is bekapcsolva, amikor otthon voltam és ébren. Hát, kb. az esetek felében nem vett fel engem - bezzeg a legkisebb fényváltozásra is reagál.

Párásítóm is van, ami eléggé hangos, éjszakánként felébredek rá néha - pedig ez tipikusan az a készülék, ami arra való, hogy éjjel menjen és abban a helyiségben, ahol alszanak, mert csak úgy lesz normális a páratartalom. Természetesen wifis, lehet ki-bekapcsolást időzíteni, erősséget állítani, beállított értéket is tart - de zajos és eléggé gagyi is szegény.



Erre a minőségre nem akarok lecserélni egy jól működő Roombát.



De a lényeg, hogy akkor a 976 kiesett. Kb. csak annyit kapnék tőle, hogy gyorsabban végezne.



Ja amúgy nekem kell a Dirt Detection is. Így biztosabb vagyok benne, hogy felszedi a koszt.

2021. márc. 5. 20:41
 8/11 A kérdező kommentje:

Bevállaltam a (sima) i7-et, le van árazva. Ki tudja, mikor lesz legközelebb leárazva, pláne ennyire.


Köszönöm a válaszokat, a fő kérdésemre választ kaptam, miszerint a 976 pont arra nem jó, amire szeretném.

2021. márc. 5. 23:46
 9/11 anonim ***** válasza:
Nos, igen. Az I7 jó, tudja amit szeretnél. A + jelzés csak az automatikus portartály ürítést jelenti. Szóval ha neked az nem olyan fontos, az I7-t szeretni fogod.
2021. márc. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Örülnék neki, de így is lesz egy porszívóm, ami ügyes, jó, csak épp kézzel kell üríteni a tartályát. :)
2021. márc. 6. 20:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!