Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Villanybojler vagy átfolyós...

Villanybojler vagy átfolyós gáz vízmelegítő?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Fürdőszoba felújítás előtt állok és lecserélném 50 éves átfolyós vízmelegítőmet. Tegnapi nap folyamán a szakember teljesen le akart róla beszélni, mivel 4m2 a fürdőszoba és kevés a levegő és betiltották újépítésű házaknál mert nyílt égésterű és inkább villanybojlert vegyek (nálam társasházról van szó, gyüjtőkéménybe csatlakozik).

Mondtam neki hogy van egy szellőzőkémény és ezen kívűl előszobára két nagy szellőző+ajtószellőző+visszaáramlás lekapcsoló az új melegítőn+szerelnék fel CO érzékelőt, de mondta, hogy az meghibásodhat ő nem vállalja, mert meghalok fürdés közben ha baleset történik.

Eredetileg is gázüzemű átfolyós vízmelegítő volt házgyárilag így lehet cserélnem ugyan ilyenre.

Azt mondta nincs nagy különbség a fogyasztásban(átfolyós-villanybojler), de én ezt nem hiszem, ráadásul nem szeretném ha valaki fürdik és elfogy a melegvíz ezenkívül még plusz költségekkel járna a bekábelezés esetleges éjszakai áram kialakítása a két készülék egyébként kb egy árban van. Egy másik mester ismerősöm azt mondta a villanybojlert könnyű javítani és van sok alkatrész.

Szerintetek is túllihegte a mester?

Nektek mi a tapasztalatotok, melyiket választanátok inkább ha kb ugyan az az áruk?

Melyik típus fogyaszt többet?

Én mindig úgy tudtam villannyal a legdrágább fűteni(legalábbis MO-n), persze más a két technológia.


Köszönöm előre is! Mindenkinek megy az értékelés



#melegvíz #villanybojler #átfolyós melegítő
2021. ápr. 7. 23:55
A kérdező szavazást indított:
Villanybojler
Átfolyós melegítő(gázüzemű)
9 szavazat
1 2
 1/12 anonim válasza:
62%

Van zárt égésterű is.

Igen, drágább a villannyal felfűteni a vizet.

A villanybojler tényleg egyszerűbb karbantarás szempontjából, de én az átfolyósra szavaznék. Takarékosabb, illetve csak annyi vizet melegítesz fel amire épp szükséged van.

2021. ápr. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Sajnos a kéményem miatt csak a nyílt égésterű jöhet szóba.
2021. ápr. 8. 00:20
 3/12 anonim ***** válasza:
62%

hát ez sajna a trónok harca... amelyik szabvány, rendelet, stb, szerinti az amit felszerelhető, az a "jó" neked.

Én is az átfolyósra szavazok, nekem is egy nagyon régi - 1986-os lőszergyári teknyika van még, karbantartva, kitakarítva tökéletesen üzemel, egy 200 tagu család is lefüdrik anélkül, hogy elfogyna a melegvíz :D

De ha a sok bürokratikus f..szág miatt nem lehet nyílt égésterűt felszerelni, akkor nem fogja senki üzembe helyezni neked sajnos.

2021. ápr. 8. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
37%
Hogy átfolyós vagy tárolós legyen, az attól függ hogy fürdesz. Ha zuhanyzol oda jó az átfolyós, de ha kádban, akkor nyűg lehet, mert ezek max 11-13 litert tudnak percenként, és ha jobban kinyitod a csapot, akkor csak langyos vizet kapsz. Így kádnál jobb a tárolós vízmelegítő.
2021. ápr. 8. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%
Úgy tudom, semmilyen nyílt égésterűt nem szerelhetsz fel már.
2021. ápr. 8. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Sajnos én pont azt hallottam hogy ha fürdök akkor jobb az átfolyós mert nincs az, hogy “elfürdi” valaki a vizet és utána várni kell, hogy felmelegítse.

Utolsó kommentelő: valóban nem lehet, azonban ahol eredetileg is ilyen volt ott engedélyezett a csere.

Már csak az a kérdés maradt, hogy fogyasztásban melyik a jobb, de úgy látom a gáz :)

2021. ápr. 8. 10:46
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
" ahol eredetileg is ilyen volt ott engedélyezett a csere" - ez biztos?
2021. ápr. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"Sajnos én pont azt hallottam hogy ha fürdök akkor jobb az átfolyós mert nincs az, hogy “elfürdi” valaki a vizet és utána várni kell, hogy felmelegítse."

Egy jól megválasztott méretű, és hőfokra beállított bojlernél nem szok ilyen előfordulni, és nem vagyunk már a forgótárcsás mosogép korszakban sem, mikor a háziasszony elfogyasztotta a mosáshoz a melegvizet.

[link]

Én tapasztalatból írtam, hogy kádas fürdéshez jobb a tárolós bojler. gyerekként bojlerünk volt, és mikor bekötötték a gázt, és váltottunk kombi kazánra, akkor utána nyűg volt mire kiengedte az ember a fürdéséhez szükséges melegvizet, és mégcsak nem is lehetett keverni hideggel, mert így is éppen forró volt. Kádas fürdéshez, 4 személyre nálunk elég a 120 literes bojler,60 fokos vízzel, mosós és mosogatógép mellett, így csak minimális egyébb melegvízfogyasztás van.

2021. ápr. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen!

Kulon koszonom a linket!

Kedves 7-es nem vagyok biztos benne lehet, hogy rosszul ertelmeztem az alabbi cikket: [link]

Azonban igy nem is ertem hogy miert forgalmaznak tobb tipust ha egyszer betiltottak...

Most mar egyre inkabb hajlok a bojlerre. Ha a sutot is kivaltom keramialaposra akkor gondolom az ablakaimat is jobban leszigetelhetem(annak idejen kihagytak a muanyagablakombol egy szigetelesreteget, mester szerint azert hogy aramolni tudjon a levego minimalisan, ne legyen tokeletesen szigetelt). Igy mar csak a konvektorok maradnanak de ugyebar azok meg zart egesteruek.

2021. ápr. 11. 06:43
 10/12 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a zold kez!
2021. ápr. 11. 06:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!