Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen áramkapcsolóra lesz...

Lóri93 kérdése:

Milyen áramkapcsolóra lesz szükségem?(szaknyelven)

Figyelt kérdés

Mivel nem vagyok egy nagy villanyszerelő(ki-bekötést bárki megtudja), ezért fordulok hozzátok. Nemrég vásároltam egy házat, ahol ki szeretném cserélni a folyosói kapcsolókat.

A helyzet:

-Előszoba, bejárattal, lépcső, fenti előszoba.

-2 világító test, értelemszerűen 1 fen, 1 lent.

- 5 kapcsoló hozzá

- a főáramkapcsoló és óra mellett van egy "vezérlő doboz" (nem tudom a szaknyelvi megnevezését), ami a jelenlegi kapcsolók megnyomásakor ki és bekapcsolja a világítást az említett előszobákban(lent és fent is egyszerre, kattan egy nagyot s láss csodát mire képes az elektronika).

Milyen kapcsolóra lenne nekem szükségem, ami helyettesíteni tudja a régieket becses funkiójukban?


Válaszaitokat előre is nagyon szépen köszönöm és várom.

Üdvözlettel,

Lóri.



#világítás #kapcsoló #Villanykacsoló #áramkapcsoló #dupla váltókapcsoló
2021. ápr. 17. 15:20
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Azt se tudod mit, de azért cserélni akarod. Inkább ne, hívj szakembert és megcsinálja rendesen.
2021. ápr. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Impulzus kapcsoló, többnyire csengőkhöz használják. Az csak egy rövid időre (amíg nyomod) zárja az áramkört, amire egy relé bekattan (ezt hallod) és egy ideig égnek a lámpák, majd kikattan.
2021. ápr. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Szirty ***** válasza:
100%

Meg kell nézni milyen kapcsolók és akkor meg lehet mondani milyen kell.

A leírásodból ez nem derül ki.

2021. ápr. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg az 5 kapcsoló az 5 nyomógomb, azaz billenő kapcsoló rugós visszaállítással.

Bárhol megnyomja, egy nyomás bekapcs, egy másik nyomás kikapcs.

És gondolom a szerelvényeket szeretné lecserélni esztétikai okoból.

De nem biztos, mert a cimkék közt dupla váltókapcsoló is szerepel, ez kissé elviszi a témát (ám meglehet hogy csak a tájékozatlanság miatt került közé).

Kedves kérdező, erősítsd meg hogy az 6 szerelvényed, az nyomógomb módjára működik, azaz a billentyúje visszaáll ha elengeded.

2021. ápr. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"az 6 szerelvényed,"

Elírtam, 5-ről van szó.

2021. ápr. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Elnézést a késői válaszért, most kerültem net közelbe.

Igen, a cserének pusztán esztétikai oka van. Igen, nyomógom módjára működnek.

2021. ápr. 22. 20:05
 7/8 A kérdező kommentje:
*nyomógomb
2021. ápr. 22. 20:06
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor csupán ugyancsak nyomógombként működőre kell lecserélned, és minden működni fog változatlanul.
2021. ápr. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!