Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Éjjelre mennyi fokra kell/szab...

Éjjelre mennyi fokra kell/szabad állítani a klímát a szobában?

Figyelt kérdés

Nagyon nem bírom a meleget, télen is az én szobámban általában el van zárva a fűtés, nekem az ideális a 20-23°C.


Már itt van megint az az idő, amikor kint 28+ °C van, jelenleg bent a szobámban pedig 26°C.


Éjjelre próbáltam kitárt ablaknál aludni, de kb semmit nem hűlt vissza a szoba, és ez ennél már csak melegebb lesz (tavalyi rekord bent 36°C volt).


Napközben nem igazán vagyok a szobámban, arra gondoltam hogy beidőzítem a klímát, hogy mindig este 8-kor kapcsoljon be és reggel 7-ig menjen. Mennyi lenne szerintetek az az ideális hőfok amire beállíthatnám?



2021. jún. 6. 13:15
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Az ideális hőfok az, ami hanem neked jó. Részemről, amikor melegem van, bekapcsolom, ha már nem tud jobban leszabályozni (túlhűt) és fázom, akkor kikapcsolom. Ha folyamatosan meleg van, 24 órában folyamatosan megy a klíma alacsony teljesítményen. A tartós folyamtos üzem kényelmesebb az embernek és jobb a klímának is, mint ha ki-be kapcsolgatna. Még éjjel, nyitott ablaknál is megy a klíma ha úgy van, nem fogyaszt többet, lesz bent friss levegő, de a falakban eltárolt hő miatt nem fog felmelegedni a szoba sem.
2021. jún. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak a nyitott ablak nem fogja visszahűteni a szobát, akkor se, ha zöldebb helyen laksz és napközben zárva tartod az ablakot. Kell a klíma rásegítésnek.


Annyi fokra állítsd, ami kellemes neked. A 23 fok mondjuk már egészségtelen, de az nem is lesz kellemes neked.

2021. jún. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt neked kell eldöntened. Éjszaka mindenképp nyitva tartanám ennek ellenére az ablakot, a klíma is alacsonyabb teljesítményen üzemelne.
2021. jún. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%
Hol laksz te, hogy éjjelre se hűlt ki a szoba? Budapest belvárosában is 17-re lehűlt.
2021. jún. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 D.O.81 ***** válasza:
50%

Üdv!


Amikor a klímás iskolát jártam, volt néhány ökölszabály, az egyik, hogy az átlagember napközben 20...24 fok Celsiuson éjszaka alvás közben 17...20 fok Celsiuson érzi magát a legjobban. Továbbá, ha be ki mászkálunk egy légkezelt térben akkor a külső hőmérséklet mínusz négy fok tartandó, így a megbetegedés elkerülhető.

Kis-teljesítményű split klímákkal az a gond, hogy a kezelt helység levegőjét szárítja ezáltal a kezelt helységben huzamosabb ideig tartózkodó személyben diszkomfort érzetet eredményez.

Javaslom számodra a melegebb időkben nappal a 22...26 fok, éjszaka a 20...24 fok közötti beállításokat, illetve az Ádám kosztumben való alvást...


Üdv.

2021. jún. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szóval ha kint 38 fok van, bent "csak" 30, akkor kapcsoljam be a kazánt, hogy legyen legalább 34? :)
2023. júl. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!