Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A közelgő, tulajdonképpen...

A közelgő, tulajdonképpen extrémig is fajuló kánikulában (nagyon magas maximumok, akár hetekig)a klímaberendezést (inverteres, split, 3.5 kW) lehet folyamatosan használni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy meghibásodás veszélye nélkül, értelemszerűen nem óriási hőkülönbséggel, de olyan 24-25 fokra muszáj lenne lehűtenem a szobát különben nem tudok pl. aludni (ez egy 5. emeleti felső szint, és nagyon nem bírom a túl meleget). Azért kérdezem, mert albérletbe költöztem és nem ismerem a készülék "előéletét". A Gree tudom, hogy jó márka, de nem vadonatúj. Annyit tudok, hogy a tisztíttatás során azt mondta a szerelő, hogy kb. még sosem volt kipucoltatva. Szóval hogyan lehet e készülékre nézve legkevésbé terhelő módon üzemeltetni. Vagy meg se kottyan nekik, ilyen terhelésre vannak tervezve?
2021. jún. 19. 09:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz nem kell 0-24 mennie, hogy lehűtsön egy szobát.
2021. jún. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mehet 24 órában, jobban szeretik, mint a ki-bekapcsolós üzemet. A hosszú élet titka, hogy keveset használod, csak akkor meg minek van? Amit használsz, számolni kell azzal is, hogy elromolhat.
2021. jún. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez a rohadt panel nagyon hamar visszamelegszik ilyen körülmények között, ami jön. Igazából ezek csak 2-3 órás szünetek lehetnének napközben (home officeban vagyok, így ez munkahelyem is), az indítgatás nem veszi jobban igénybe, mintha inkább folyamatosan menne? Azt mondjuk tervezem, hogy timerrel beállítva leállítom 23 órakor, és ilyenkor úgyis hajnalban kelek mert nem bírom elviselni ha egyszer nincs szellőztetve, így kitolható lenne mondjuk de. 9-ig, de ekkor is ugye folyamatos üzemben van 14 órát.
2021. jún. 19. 09:30
 4/6 A kérdező kommentje:
2: Persze, értem én, csak nem tudom mint említettem, hogy mennyit volt nyúzva. Ez az első nyaram vele, a tulaj pedig nem tudja mert befektetési céllal vette a lakást és nem kérdezte meg az akkori eladótól. Ránézésre jól néz ki, miután kipucoltattam. A gond az, ha elszállna, nagyon megszívnám egy ilyen kánikulában (van egy belgyógyászati problémám és azonnal hasmenést okoz a dögmeleg meg a nem alvás kombó).
2021. jún. 19. 09:34
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem kell kikapcsolni. Ugy is leszabalyoz, meg szükség esetén le is áll ha kell. Ezek erre vannak kitalalva. Egy telet végigfűtöttem kikapcsolas nélkül, most meg hütök folyamatosan egy Gree-vel.
2021. jún. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5: És ha hajnalban két órát szellőztetek akkor sem kell? Mert ugye zárt nyílászárók mellett szerencsés. Vagy annak akkor van jelentősége ebből a szempontból, ha a kinti hőmérséklet magasabb? (olyankor azért még valószínűleg nem magasabb mint a bentire beállított kb. 24).
2021. jún. 19. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!