Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen tapasztalata van...

Milyen tapasztalata van annak, aki esetleg ilyen típusú mobil klímát használ?

Figyelt kérdés

[link]


Ugye a hagyományos egycsöves mobil klímákkal az a probléma, hogy egyrészt zajosak, másrészt a lakásból kifújják a már lehűtött levegőt, aminek a helyére a kinti meleg szökik be. A linken található típusok ezekre kínálnak megoldást, tekintve, hogy kültérre is helyezhetőek, illetve dupla, vagy négycsöves bekötéssel is alkalmazhatók.


Fizikailag abszolút hihető amit kínálnak, ugyanakkor nekem kicsit túl szép ahhoz, hogy igaz legyen. Nagyon jó áron vannak, ha tényleg ennyit tudnak, nem találtam semmilyen külföldi anyagot róla, csak a magyar nyelvű mézes-mázos reklámok vannak róla a neten, ezek közül is sok videó alatt nem kevés a dislike, hozzászólások letiltva. Olyan véleményt láttam még róla, hogy 36 fokos hőmérsékletnél hibakóddal leáll, mert az az üzemelésének a plafonja.



2021. jún. 23. 00:20
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Jól hangzik, de attól hogy mobil, még fúrhatsz egy 100-as lyukat a falra hogy a csövet bevezesd.

Ezzel csak a szerelés díját tudod megspórolni amennyiben el tudod végezni a fúrást, illetve a 220-at is ki kell vezetni az erkélyre..

2021. jún. 23. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem mondanám túl szépnek, gyakorlatilag egy ablkaklíma is ilyen árban van, működésre ez is az, csak más a formája.

Másrészt ha megnézed a teljesítményt és ajánlott légteret, látod, hogy durván 20%al rosszabb, mint egy hasonló ablakklíma, egyértelműen mivel a levegőt csöveken keresztül vezeted. Igazából teljesen korrektnek tűnik.

2021. jún. 23. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2: megköszönöm, ha mututsz ilyen árban ablakklímát, én Magyarországon csak ennek a háromszorosáért láttam eddig.
2021. jún. 23. 10:51
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem ilyen mobil klímám van és én teljesen meg vagyok vele elégedve. Tényleg azt hozza, amit a mézes-mázos dolgokkal leírnak, én jó szívvel ajánlom! :)

2021. jún. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Hogyan oldottad meg a cső kivezetését?

2021. jún. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát, ez is olyan, hogy ebből az árból már kijön egy inverteres split. Tudtommal ez nem is inverteres. Nekem nem meggyőző, hogy 36 fok után leáll, mikor pont akkor lenne legjobban szükséges a hűtés. Plusz tátongó lyukat barmolni a falba, nem tudom. Olyan nesze semmi, fogd meg jól, jó drágán.
2021. jún. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Sz_Agnes ***** válasza:
Sziasztok! Az ablaküvegen keresztül szokták kivezetni sokszor, nem kell a falat fúrni. Olyat is hallottam nyaralóban, kis faháznál, hogy a mosdóban lévő ablaktábla helyére hungarocell lapot tettek arra az időszakra, amikor ott voltak és azon ment át a cső. Mikor eljöttek, visszacserélték az ablaktáblát és kész. Szóval a mobil klíma mindenféle kreatív barkácsolásnak teret ad, a tulajon is múlik, mit hoz ki belőle.
2021. jún. 24. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

Egy darabig ablakon keresztül ment ki a cső, vettem hozzá ablakszigetelőfüggönyt. Aztán újítottunk, hogy esztétikusabb legyen, Lapos csővég helyét vágtuk ki a falba, kapott egy + 3m-es csövet a gép és így már szépen el tudtuk rendezni. Télen is jó, kicsit rá tud segíteni a fűtésre. :)

2021. jún. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 surus válasza:

Ma üzemeltem be. Az elektromos felvett teljesítmény olyan 950 W körül van. folyamatosan fújja be a 16 - 16,4 celsius fokos levegőt.1,8 méter magasságban, ennek ellenére ugyanilyen magasságban a hőmérséklet 2 óra után is 25,7 celsius (mondjuk ez nem a klíma hibája) 13 négyzetméter alapterület.

A klíma másik szobában van, a meleg levegőt kéménybe vezettem 150 mm csövön, a hideget falon keresztül 150 mm csövön a hűtendő szobába. Nekem plusz csövet kellett vennem hozzá, mert a hozzá adott cső elég rövid (nem ott ahol vettem, mert a kiegészítők túl drágák). Ha két csövet használsz, csak egy csatlakozó műanyag idom van a készülékben (de az alumínium ragasztó szalag mindent megold)

2021. jún. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 surus válasza:

A 6-os hoz

Az inverteres split-hez számolj hozzá cirka 70 ezer forintot (szerelési költség).

Az inverteres csak akkor hoz megtakarítást ha nem kell állandóan maxon mennie (tehát vissza tud venni a motorok teljesítményéből).

(ez nálam pl. nem áll)

Valamint az inverteres split a kinti hőmérsékletből (ami lehet 30 sok fok) hűti le a levegőt 16 fokra, míg az én esetemben 26 fokról, ami kevesebb energiával jár.

2021. jún. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!