Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hamarosan klímás lakásba...

Hamarosan klímás lakásba költözünk a párommal. Egyikünknek sem volt még korábban. Nyáron egész nap érdemes járatni, vagy este amikor otthon vagyunk? Hogy jobb a fogyasztás?

Figyelt kérdés

2021. jún. 23. 14:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Felesleges egész nap. Ha fix időpontban sziktatok
2021. jún. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Erre gondoltam én is. Fűtés miatt mondták (hagyományos rendszereknél), hogy többe kerül felfűteni hirtelen, mint állandó hőmérsékleten tartani.
2021. jún. 23. 14:32
 3/18 anonim ***** válasza:
68%
Pedig a hűtésnél ugyanaz igaz, mint fűtésnél (nem csak a régi rendszereknél, a klímás fűtésnél is!), mehet egész nap a klíma. Lehet, hogy havi 300 forinttal több áram megy el a folyamtos működés miatt, ám a klímának sokkal egyszerűbb egy lehűtött helyiséget hűvösen tartani, mint egy felmelegedett helyiséget újra meg úja lehűteni. Komfortban is jobb hűvös lakásba hazaérni, mint a 30 fokos lakásban a hazaérés után a távirányítóért nyúlni és órákig max. teljesítményen pörgetni a klímát, még a falak is visszahűlnek valamennyire és elviselhető lesz az idő.
2021. jún. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Ment a zöld :)
2021. jún. 23. 14:50
 5/18 anonim ***** válasza:
74%

Hagyd bekapcsolva egész nap, akár a fűtést.

Nem kell fagyasztani, de hűtse a lakást. Árnyékoljatok be alaposan.

Az a gond, hogy ha felmelegszik minden - a bútorok, szekrányek, ruhák a szekrényben, a használati tárgyak akkor azok ha bekapcsolod a klímát ontani fogják magukból a meleget és késő estére, hajnalra lesz normális hőmérséklet. A klímának meg folyamatosan mennie kell hogy lehűtsön mindent.

Én gázkonvektoros lakásban laktam és ott tapasztaltam meg ezt nagyon... Reggel kikapcsoltam a konvektort, délután mikor hazaértem akkor meg be. Este 8-9 óra környékén még mindig nem éreztem komfortosnak a lakást és amikor kinyitottam a szekrényt, hogy kivegyem a másnapi ruhám akkor mintha hűtőszekrényt nyitottam volna ki, dúőlt kifelé a hideg. A lakásban a levegő meleg volt ugyan, de hidegvolt minden felület, nem volt jó érzés a hideg ágyba befeküdni.


De a legegyszerább ha tesztelitek!

Írjátok fel a villanyóra állását és használjátok 1-2 hétig egyik módszerrel, utána meg ugyanannyi ideig a másik módszerrel és a két fogyasztást hasonlítsátok össze!

Ha esetleg a folyamatos működés kicsit többet is fogyaszt, számoljátok hozzá a komfortérzetet!

Ja és nem kell feltétlenül 20-21 fokra hűteni a lakást! A kinti hőmérséklet mínusz 7-8 fok-nál lejjebb nem kell. Tehát 37 fokban 28-30 fokora kell(ene) állítani. Így nem lesz sok a figyasztása sem és a szervezetet sem terheli meg a nagy különbség. A klímák a páratartalmat is megfelelően beállítják, úgyhogy a szárazabb levegő miatt a 28 fokot is kicsit hűvösebbnem érezzük.

2021. jún. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
67%

Én azt látom, sokan rontják el ott, hogy melegük van, beállítják 22 fokra, majd természetesen elkezdenek fázni, kikapcsolják. Természetesen hamarosan melegük lesz, beállítják 22 fokra, kikapcsolják. Ez megterheli a szervezetet és a jelen levő fázósabb emberek megutálják a klímát az egész hajcihő miatt.


A 26-27 fok már ideális beállítás lehet.



Én személy szerint 27 fokban és attól felfelé már megdöglök a melegtől, 30 körül már jönnek a rosszulléteim. Szerintem a max 7 fokos különbség az túlzott óvatosság, mert akkor már a kereszthuzat is kellemesebb, mint a benti álló 30 fokos levegő.



De tényleg ne túl hidegre.



Amúgy az egész napos menés már nem feltétlen kell.

Rettentő gyorsan hűtenek.



Tegnapra beidőzítettem, 26 fok volt, mire hazaértem és a belépés pillanata kellemetlen volt.



Az én javaslatom tényleg az, hogy ne ilyen 21, 22, 23 stb fokokra állítsátok, mert se nem kellemes, se nem egészséges, se nem gazdaságos.

2021. jún. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

"Szerintem a max 7 fokos különbség az túlzott óvatosság"

ez a hivatalos! :)

2021. jún. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

7


Tudom, olvastam. Sőt, 5-öt is.

Ettől még szerintem megkockáztatható a 10 is akár, mert 30 fokban ülni, álló levegővel, belső keringetésű klíma mellett embertelen.

2021. jún. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

A páratartalmat is vedd ám bele a képletbe!

Egy nedves 28-as szokkal forróbb mint egy száraz 28-as!

Neeeem!!!! Rossz vagy!! Nem arra gondoltam!!!! :D


-7 - -10 foknál nem érdemesebb aláhűteni. maradjunk ennyiben!


(Most gondolj bele: ha kint 26 van, akkor a lakásban meg 16? A jegesmedve ott állna az előszobában! :D )

2021. jún. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Én akkor érzem magam komfortosan, ha nagyon maximum 27 fok van akármilyen zárt térben és akármilyen páratartalomnál (nálam sajnos sokszor száraz, nem is lájkolja az orrnyálkahártyám). Sőt, télen már 23,5 fokban kellemetlenül érzem magam a melegtől.


Enyhén hűtött helyeken, főleg tömegközlekedési eszköz és bevásárlóközpont szokott olyan lenni nálam, hogy bemegyek, maximum fél percig kellemes, majd ugyanúgy melegem lesz, mint odakint volt - ok, érzem, hogy valamivel hűvösebb, de attól még nem érzem magam semmivel se komfortosabban.

2021. jún. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!