Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Klíma használata? Folyamatosan...

Klíma használata? Folyamatosan mehet?

Figyelt kérdés
2klímát szereltek ma be hozzánk. 26fokra állítottuk. Menjen állandóan vagy ki be kapcsolgassuk? Szellőztetni hogy szellőztessünk? Vagy éjszakára kapcsoljuk ki és nyissuk ki az ablakot?
2021. júl. 14. 17:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem kérdezted meg a szerelőket, vagy ahonnan rendelted? 🤓
2021. júl. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez ingatlana válogatja. Panelben, ilyen melegben hagynám folyamatosan, 26 fokon, hajnalban, illetve lefekvés előtt egy fél óra szellőztetéssel. Míg egy kertvárosi, falusi házban, ahol éjjel már nincs dögmeleg, ott kikapcsolnám éjjelre, s nyitott ablak mellett aludnék. Ki kell tapasztalni. A ki-be kapcsolgatás viszont felesleges, ha jól van méretezve.
2021. júl. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Családiban lakom, mióta bejött ez a meleg, azóta folyamatosan be van kapcsolva a klíma, 25 fokra állítva. Pontosabban ő állogatja magának, hogy mikor és mennyire hűtsön, én nem kapcsolgatom ki-be, mert feleslegesnek tartom. Inkább a szintentartásban hiszek mint a kapcsolgatásban, mikor induláskor pandlón fogyaszt amíg le nem hűti a házat.
2021. júl. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én is ìgy gondolom mint az utolsò. A fűtést se kapcsolgatjuk állandóan. Te hogy oldod meg a szellőztetést?
2021. júl. 14. 17:55
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van klímám.


Én alapvetően az alapos átszellőztetésben hiszek, 90 fokban kinyitott ablakokkal, függöny ne legyen eléjük húzva, sőt, ha lehet, kereszthuzattal.

Déli ablakok néznek hatsávos útra, északiak pedig belső udvarra, itt mondjuk a bejárati ajtó felett egész nyáron nyitva egy bukóablak, a konyhaablak az időjárástól függően van zárva, tárva vagy bukóra nyitva. A déliek nyáron gyors huzatra vagy locsoláskor. Itt van a kültéri egység is felszerelve.


A kereszthuzatot igyekszem betartani.


Csak azt nem javaslom, hogy 5-10-20 percre bukóra nyiss egy darab ablakot (főleg függöny mögött), mert nem cserélődik ki a belső, elhasznált levegő. Télen sem!!

2021. júl. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Én sok esetben ki/be kapcsolgatom. Van rajta amúgy auto meg sleep mód, de mivel nekem nem kell, hogy egész nap folyamatosan menjen, meg van, amikor órákig nyitva vannak a szemközti ablakok, ajtók, ezért akkor feleslegesen menne.
2021. júl. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!