Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért van ekkora hőmérséklet...

Miért van ekkora hőmérséklet különbség 2 helyiség között?

Figyelt kérdés

Tehát van egy konyha ahol a klíma van itt teljesen jó de a mellete lévő szobában magasabb a hőmérséklet. Változó 2,3,4 fok különbség van a két helyiség közt. A klímával pont szembe van a szoba ajtó, turbo módban picit érezni is a szellőt a szobában. De mégsem hűl le annyira a szoba amennyire szeretném. Csatolok képet is igy talán jobban érthető. A klíma egyébként ekkora területet képes elviekben hűteni. Tehát nincs alul méretezve. Milyen megoldás lenne erre?


[link]



2021. júl. 14. 20:09
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Mit nem értesz ezen?
2021. júl. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hogy miért van 4 fok különbség a 2 helyiség között. Ezt nem értem
2021. júl. 14. 20:26
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Nem a klímával van a baj.

A fizika alaptörvényeit majd fogjátok tanulni általános iskolában, addig is légy törelemmel.

Előljáróban annyit hozzá tudok tenni, hogy a leves sem fog megfőni úgy, hogy a tűzhely mellé teszed a fazekat, mert ott is érezni a meleget.

"Milyen megoldás lenne erre?"

Klimatizált szobát akarsz?

Szereltess be klímát.

2021. júl. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Fűtésnél minden fűtendő helyiségbe teszel egy radiátort, főleg, mert a meleg rosszabbul terjed, mint a hideg. A hideg levegő elég jól terjed, de egy klímával nem fogod tudni azonos hőmérsékletre hűteni az egész házat. A hatása érződni fog máshol is, de hőfoklépcső mindig lesz. Ahhoz, hogy ne legyen hőfoklépcső, minden hűtendő helyiségbe kellene klíma.
2021. júl. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#3 nem kell igy beszelni jo pár éve kijartam az iskolát.

Mint a kérdésben is latszik van beszerelve klíma most csinaltattam.


Csak azert nem értem miért ekkora a különbség mert nem nagy a ház, ahogy ez a mellékelt képen is latszik.


Az értelmes válaszokat köszönöm. De nem lettem előrébb ismerősömnek a háza sokkal nagyobb és több helyiség is van mégis lehűl az egész lakás úgy hogy pl a konyhához elég messze van a klíma ráadásul nem is szembe van vele mint ahogy nallam.

2021. júl. 14. 21:04
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez több dologtól függ, mennyire éri a házat a napsütés, a szigetelés mértéke, a klíma aktuális teljesítménye, beállított hőfok stb. Egy klímával egy házat lehűteni sosem kompromisszummentes.
2021. júl. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#6 köszönöm szépen igen a melegebb szoba déli oldal.
2021. júl. 15. 15:52
 8/10 anonim ***** válasza:
38%

"nem kell igy beszelni jo pár éve kijartam az iskolát."

Nem sok haszna volt ...

2021. júl. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 gabesz147 ***** válasza:
100%

Talán egy köztes ventilátor segít továbbítani a hűvös levegőt, ha nem akkor egy plusz klíma, ami új kiadás:-(.

Nem írtad a klíma teljesítményét.

2021. júl. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Gabesz147 köszönöm szépen.

Igen egy ilyen megoldáson gondolkodtam en is, szoba ajtó fölé hogy kifele szivja a meleget a klimatizált helyiségbe. 3.5kw a teljesítmény.

2021. júl. 16. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!