Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hivatalosan miért ilyen drága...

Hivatalosan miért ilyen drága beszereltetni egy klímát?

Figyelt kérdés

Bármelyik netes oldalt nézem borsos összegek vannak a klíma + szerelésért egyben... A padlás másik fele rendbe lett nekem rakva tetőszobának, de ilyenkor 35-40 °C van fönt, és éjjel sem hűl vissza....


Bátyám tavalyelőtt amikor megcsinálta magának a padláson a tetőszobát akkor szereltette be. Bár ő nem hivatalos cégen keresztül, hanem valamelyik haverja ilyen klímás cégénél dolgozik, ő ott megszerezte a vadi új Midea 3,5kW klímát nagyraktári áron, szerelésért meg tesómtól nem kért semmit, mivel sokszor jár nekik tesóm is segíteni szüretkor, tavasszal bármikor...


De azt nem értem, nagyraktári áron, szerelési költség meg ilyenek nélkül neki a webes ár kevesebb mint felébe került (tisztán a gép árát fizette).


Az ár több mint felét kérik el a cégek a szerelésért? Vagy hogy lehet hogy neki ilyen olcsón megcsinálták? Gondolom ha nekem nincs ilyen ismerősöm akkor esélytelen...



2021. júl. 29. 20:04
 1/7 anonim ***** válasza:
27%
Tudod te mekkora üzlet van ebben???
2021. júl. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
A nagyker árakat nettóban adják meg, a kisker árakat pedig magánszemélynek bruttóban. A beszerelő cég megveszi a nagykerből, rárakja a maga hasznát, ami 30-50% is lehet, ráteszi a 27% áfát, ezt fizeti a magánszemély, aki a megrendelő.
2021. júl. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Na ezek után képzeld el, hogy ha a benzint kapnád bekerülési áron ...

:)

2021. júl. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
Azért két év alatt mindennek eléggé felment az ára, nem csak ennek!
2021. júl. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Benzin, kopóeszközök, egyéb szükséges dolgok, az alap órabér is benne van az árban. + a szaktudás, mert már ehhez is papír kell.
2021. júl. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mert kifizetik. Te is ki fogod más is kifizeti.
2021. júl. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt: az utóbbi másfél-két évben hatalmas áremelések voltak,különösen a technikai eszközök terén. Amit 100 ezerért megkaptam tavalyelőtt, az idén kb. 150.

Másrészt: a ngykereskedelmi ár jóval alacsonyabb, mint a kiskereskedelmi.

Harmadészt: ha nem haveri alapon csinálják, a beszerelést végző céget is fenn kell tartani, és nem véletlenül tanítják azt, hogy a vállalkozás legnagyobb kiadása a bérköltség.

2021. júl. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!