Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Ariston Genus One 24 problémás...

Ariston Genus One 24 problémás fogyasztás?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!


Adott egy a kérdésben említett, újonnan beüzemelt gázkazán, egy Heizer 120 L-es tárolóval.

A HMV állandó 45 fokra van állítva, átlagos felhasználás, napközben néhány liter, estefelé pedig jó, ha 60 liter elmegy.

Ehhez a felhasználáshoz társul egy napi 2-2,6 cm3-as gázfogyasztás, ami havi szinten 70-90 cm3-t jelent.

Ismerősnek hasonló konfigurációval napi 1 cm3 körüli a fogyasztás, hvi szinten pedig 17-33 körüli. (Különbség a kazán: Clas One 24, illetve a tároló Ariston 100 l, felhasználás azonos).

Kérdés:

Van valakinek tapasztalata a Genus One 24 kazánnal?

Kinek mennyit fogyaszt HMV üzemben?


+1: Ariston helyi szakembere szerint HMV esetén nem modulál a kazán, hanem bekapcsol és maximumon jár, hiába csak 39 C-ról kell 45 C-re visszafűteni. Ez másoknál hogyan működik? (Az említett Class One-nál ha csak keveset kell melegíteni, egyes modulációval operál.)


Előre is köszönöm a segítséget, tanácsokat!



2021. aug. 3. 18:00
 1/4 anonim ***** válasza:
60 liter ? Az 3 perc zuhanyzás, 160*40es kádban meg pont 1 centi víz. 1 centi. A lábujjad vastagabb ennél.
2021. aug. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor nem pontosan 60..nem szoktuk kimérni. A gyerekek szoktak fürödni, mi zuhanyzunk kb. 1 órára rá.
2021. aug. 3. 20:38
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha nem tudod hogy mennyi vizet melegít akkor honnan tudod hogy sokat fogyaszt ? Van albérletem több gazkazannal melegitjuk a vizet. ingadozó a teljesítményük de alapvetően elmondható a több éves statisztika alapján hogy 1000 liter 45 fok körüli víz 600 Ft tehát 130 körül van 1 M3 gáz Tehát 4.6 M3 gáz kell hozzá. Ha tisztább a hőcserélő kevesebb de 500 alá soha nem ment így a 4m3 kell.


Egy zuhanyzás 12-15 liter / perc 10 perc 2 főnek nem is sok és 150 liter. A gyerekek feltöltik a kádat mondjuk 200 literrel nem irracionális sot kevés is 350 liter , apróságok plusz 400 liter.

Ez már mindjárt majdnem 2 köbméter gáz, most érdemes lenne elolvasni a problémát amit írtál.

2021. aug. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Elolvastam.


2 köbcentimétert írtál az kicsit durván jó lenne köbméterre gondoltal.


Én kettőt számoltam minimum nálad is kettő van.


Mi a probléma akkor ?

2021. aug. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!