Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért zajos a fűnyíró motorja?

Miért zajos a fűnyíró motorja?

Figyelt kérdés
ALKO gyártmányú a fűnyíró szénkefés motorral.(A burkolat leszedve, minden tiszta) A szénkefék nem kopottak, mozognak, a rugó is jól működik. Működés közben csak az egyik szénkefe elkezd nagyon szikrázni és olyankor a motor nagyon erős hangot ad. Házilag tudom e javítani ?

2021. aug. 8. 12:02
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
Nem értek az elektronikus motorokhoz, de volt Alko gyártmányú fűnyíróm, kettő is. Ipari hulladék kategória. Szét nem szedtem, a burkolaton keresztül is látszódott a szikrázás, pár hónapot ment. Garanciában cserélték egy ugyanolyan fűnyíróra, az már csak heteket bírt.
2021. aug. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalatod. Nekem ez már hatodik éve szolgál és elég nagy a kertem ahol vágni kell a füvet. Ezek szerint még szerencsém volt vele, de azért még megpróbálnám megjavítani, vagy megjavíttatni. Üdv. és szép napot Neked.
2021. aug. 8. 16:42
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem valami zárlat van a motorban azért szikrázik a kefe.

ki kéne méregetni a tekercseket.

Ha így van akkor házilag csak akkor tudod javítani ha értesz a tekercseléshez és van tekercselőgéped.

Sajnos a tekercselőember elég sokat elkér egy ilyen munkáért ha egyáltalán vállalja.

Úgyhogy egy ilyen javítás általában gazdasági totálkár kategória.

2021. aug. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Jót tanácsoltatok. A tekercsem zárlatos lett, és a javítás több, mint egy új gép. Egy direkt hajtású kefe nélküli motorral hajtott gép lett az utódja. Üdvözlettel.
2021. aug. 28. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!