Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A klímaszerelőt mikor érdemes...

A klímaszerelőt mikor érdemes kihívni az évi karbantartáshoz?

Figyelt kérdés
Idén nyár közepén lett beszerelve a split klíma hozzánk. Viszont lassan eljön az ideje, mikor már nem fogom használni jövő nyárig. Van az az úgymond kötelezettség, hogy a klímaszerelőnek végeznie kell évi egy karbantartást a klímán, mert csak úgy él a kiterjesztett garancia. Mikor érdemes hívni, most, vagy jövő nyár előtt? Vagy ő fog hívni engem és jön ki magától az évi karbantartásra? (gondolom nem) Köszönöm a válaszokat előre is!

2021. szept. 14. 11:52
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Én beindítás előtt szoktam következő nyár elején
2021. szept. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Gondolom ezt az évi karbantartást úgy kell számolni, hogy a beszereléstől számítva 1 éven belül kell elvégezni az elsőt, és így tovább. Mert én is úgy gondoltam, hogy az lenne a logikus.


Egyébként amíg nem használom a klímát, érdemes letakarni a tetejét, hogy ne menjen rá por? Illetve a kültéri egységet is letakarni? Ti le szoktátok takarni, vagy ha nagyon poros lesz, akkor a klíma szerelő úgyis megtakarítja, ha jön?

2021. szept. 14. 13:24
 3/5 anonim ***** válasza:
86%

Hát én nem takargatom.

És hiába nyár végén szerelték be,nem telt le az egy év,akkor is jobb szezon elején takarítani ,mert te/ti szívjátok azt a levegőt,amit befúj.

2021. szept. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Így van, köszönöm a választ.
2021. szept. 14. 13:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Szezon végén szoktam kihívni őket. Szezon előtt már hónapokkal korábban betelt a naptárjuk.
2021. szept. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!