Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » 10 éves LG No Frost hűtőgépem...

10 éves LG No Frost hűtőgépem fagyasztójában miért fagy bele újabban a kondenzvíz a gyűjtőcsatornába átlag másfél havonta? (Többi lent.)

Figyelt kérdés
Ilyenkor nem tud a víz lefelé távozni, így kifolyik a fagyasztószekrény aljába, ahol rétegben megfagy. Valószínűleg az ajtófűtés miatt egy része megolvad és kifolyik a padlóra. Ilyenkor szétszedem a fagyasztót és hajszárítóval felolvasztva eltávolítom a csatornából a jeget, ami macerás munka, ráadásul egy idő után újra befagy.

2021. szept. 29. 12:51
 1/1 zsibiske válasza:
Valószinüleg azért, mert már a szigetelése nem olyan, mint 10 évvel ezelőtt. Így a lecsapodó pára miatt fagy be. Előbb, vagy utóbb kénytelen leszel megválni tőle, és újat venni. A mai világban nem gyártanak tartós fogyasztási cikkeket, maximum 5 évre. Én ugyanebben a cipőben jártam, járok, nekem egy 14 éves Daewo side by side adta így meg magát, most várom az újat. Én is olvasztottam, szét szedtem , a kimeneti ( lefelé ) menő luksit ( ami persze sokszor eldugult ) pucoltam, így nyertem két évet. Most cserélem. Gondolj bele, ha, a hütőszekrényed elmenne 30 évet, akkor miből élne a gyár? Ezt úgy hívják, tervezett avulási idő, amit csak mi fogyasztók szívunk meg.
2021. okt. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!