Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért lesz büdös, savanyú...

Miért lesz büdös, savanyú szag mosás után a ruhák?

Figyelt kérdés

Nagyjából 2 hónapja vettem észre, hogy egy kicsit furcsa szagúak a ruhák. Aztán egyre inkább elkezdtek szagolni, és a napokban már elviselhetetlen savanyú szag terjeng a szárítóról. Ráadásul az utolsó mosásoknál már a mosószer is fehérlik a sötét ruhákon.

-Teljesen ki van tisztítva a mosógép(mosószeres tartály, fali csatlakozónál, ahol bejön a víz, leeresztő szűrőnél).

-Ugyanazt a mosószert és öblítőt használom évek óta, ugyanabban a mennyiségben.

-Nincs túl sok ruha egyszerre mosva.

-Teljesen mindegy melyik programon mosok, az eredmény ugyanaz.

-90 fokon ecettel is át lett mosva a gép.

-Mosógépbe beleszagolva nincs rossz szaga.

-Mindig nyitva van a mosógép fedele(felültöltős).

-Szárítón szárítva a ruhákkal még soha nem volt ilyen gond, hogy büdösek lettek volna.



2021. szept. 30. 23:32
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
Van a mosógépen dobtisztito program?
2021. szept. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
84%

Ha nem a mosógéppel van a gond és megfelelően ki van tisztítva, akkor talán a ruhákon szaporodtak el a baktériumok. Én ha ilyesmit tapasztalok a következőket csinálom:

- a kádban vagy bárhol külön beáztatom a ruhákat, mosószerrel átmosom őket, majd bedobom őket a gépbe, és ismét kimosom az egészet egy magasabb hőfokon. Így általában elpusztulnak a bacik.

-használok fertőtlenítő mosószeradalékot.

De olyan is volt már, hogy azért lettek büdösek a ruhák, mert zárt vagy túl nedves/párás helyen száradtak, ahol nem szellőztek eléggé.

2021. okt. 1. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mosás után közvetlenül büdös, vagy később a szárítón válik azzá?
2021. okt. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nincs dobtisztító program.

Közvetlen mosás után is érződik a szag.


Mint írtam, ahol tudtam kitakarítottam a mosógépet. Aztán ma csak vettem a dm-ben mosógéphez vízkőoldót. Lefuttattam 90fokon, hátha az ecet korábban nem tette meg a hatását. Mikor végzett, már láttam, hogy a csapban apróbb fekete pöttyök vannak, és a mosógép dobjában is találtam egy 50 forintos nagyságú penész darabot? vagy vízkő darabot, tudja a fene mi volt az. Így kiszedtem a szűrűt, és jócskán volt benne kosz. Viszont ami meglepett, hogy ahol a szűrű található, ott a vízben iszonyatosan sok sötét színű nyálkás lerakódás lett, tisztára mintha szennyvíz lenne. Most elindítottam egy újabb 90 fokos mosást, remélem kiszedi belőle azt a rengeteg mocskot, és ez volt a probléma, nem kell szerelőt hívni, vagy új mosógépet venni.

2021. okt. 1. 14:10
 5/5 anonim ***** válasza:

A szűrőt ajánlott rendszeresen tisztítani.


Minden mosógéptakarítást ezzel kezdj :)


Lehet kapni mosógéptisztító porokat is, amit ugyanúgy üres 90° programmal ajánlott használni.

2021. okt. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!