Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogy kerül víz a mosogatógépbe?

Hogy kerül víz a mosogatógépbe?

Figyelt kérdés

Felújítás után a régi mosógatógépet helyeztük vissza a helyére. A csap és a hozzá járó szifon is új lett. Egy rövid ideig nem volt gond a mosogatógéppel, de aztán azt vettük észre, hogy víz volt az alján a mosás után. Egyből vittük szerelőhöz - elvileg kicserélte a "vízkinyomó pumpát"(az ő szavaival élve). Szuper, kipróbáltuk otthon üresen - ment, nem maradt víz benne. Kipróbáltuk edényekkel - néhány óra eltelt miután kinyitottuk. Állt benne a víz... gondoltam kicsit később leszivatom belőle a vizet. Erre elkezdett az alján (kb. a közepén) csurogni a víz lassacskán. Fel lett hívva a szerelő, de csak bunkóskodott és lerázott.

Okés - hívtunk másik szerelőt. Kijött helybe, megnézte, azt mondta, hogy a gép jó, nincs vele baj. Az elvezető csövet feljebb kötötte, mert szerinte az csurog vissza. Kipróbálta, minden okés volt.


Pár nap múlva szerettünk volna egy rendes mosogatást indítani. Mikor lejárt, egyből kinyitottam. Az alján nem volt egy mili víz sem. Eltelt kb. 1 óra, erre látom, hogy már megint szivárog! Kinyitottam és a gép allján rengeteg víz volt.


Mindezek fejében már én is azt hiszem, hogy nem a géppel van a gond. Mégis mi lehet a gond? Olvastam már, hogy el lehet dugulva a szifon - nem egész 1 hete tisztítottam géllel.

Egyéb ötlet?


Az elvezető a falban van eldugulva?

Az összeköttetés?

Rosszul van bekötve?

Amire még gondolok: az új szifon és a csövek, vékonyabbak mint a korábbiak. Eddig 5cm, most pedig 4cm átmérősek. Az elvezetőbe pedig olyan gumis átalakítóval van megoldva.



2021. okt. 17. 14:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%
Visszacsapó szelep hiányzik gondolom a vízelvezető rendszerből. De én nem vagyok szerelő.
2021. okt. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
A mosogatobol megy vissza a víz
2021. okt. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
53%
Kipróbálnám, hogy levenném és egy vödörbe tesztelném, hogy kinyomja-e mindig a vizet a gép. Ha így jó, akkor biztos, hogy valami a csatlakozás körül vacakol.
2021. okt. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
53%
3: ha írja hogy kinyomja majd 1 óra állás után magától töltődik fel akkor egyértelmű lefolyó eldugulva és a szennyvíz ott jön fel, mert az a legalacsonyabb pont
2021. okt. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
69%
Lehúzza a gépet és használja a mosogwtot. Ha jön ott ki a víz ahol a csatlakozás van akkor megvan a hiba
2021. okt. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat. Én is a lefolyóra gyanakszom, de most megnéztem és tiszta. Szóval esetleg a "falban" lévő elvezető lehet a ludas? A mosogatógép csöve elég rendesen tele volt vízzel még így is, hogy már a mosogatógép tálcáját kiszivattyúztam - amennyire tudtam.


Amúgy pénteken szerelte a szerelő, azóta használtuk a mosogató csapját rendesen és nem telt vízzel. Csak most miután a gépet is bekapcsoltuk. A visszafolyt víz pedig olyan mosogatószeres illatú volt.

2021. okt. 17. 16:15
 7/16 A kérdező kommentje:

*szerelte = azt mondta a gépnek nincs baja, mert akkor már menet közben szivárogna. (Leszerelte az oldalait és úgy vizsgálta menet közben). A kivezető csövet pedig feljebb kötötte, de úgy látszik ez nem oldotta meg a problémát.


Félek ha vízvezetékszerelőt hívok az pedig a mosogatógépre fogná...ördögi kör

2021. okt. 17. 16:18
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy javasolták, teszteld vödörrel.

Ha akkor is lesz benne víz, akkor a beeresztő szelep szivat.

Ha nem, akkor a kifolyás.

2021. okt. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
78%

A leereszto csőben lesz víz mert a szivattyú a vizet nyomja ki és a víz viszi ki a csőben lévő vizet tehát pangó víz lesz benne az normális.

Ha lehuzod a mosogató gép lefolyó csövet és leengeded a mosogstot mi történik ?

2021. okt. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg kérlek, hogy miután kiszívta az összes vizet, elzárod a sarokszelepet.

Én ugyanis arra tippelek, hogy a beeresztő szelep nem zár tökéletesen. Ha elzárod a sarokszelepet, és nem lesz tele vízzel, akkor ez a gond.

2021. okt. 19. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!