Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mi okozhatja a sólerakódást a...

Mi okozhatja a sólerakódást a mosogatógépben?

Figyelt kérdés

Pár hónapos Electrolux mosogatógépünk ma a szokásos leghosszabb program után belül tiszta fehér lerakódás volt. A gép is, de az edények, evőeszközök is, főleg a műanyag dolgok. Tapintásra is érződik. Elindítottunk utána még egy rövid programot, hogy átmossuk, de ugyanúgy nézett ki. A keresés alapján sólerakodásnak véltük (ujjal letörölhető), így egy 15 perces, mosószermentes áztató programot is lenyomtunk, ami leöblítette a lerakódást, aztán átmostuk megint, tablettával, és ugyanúgx fehér...

A sótartálya most lett feltöltve, az első lerakódás után, de ugyanazt használtuk, mint eddig, a fedele jól le van zárva. A tablettával sem voltak gondok korábban. Öblítőszer is ugyanaz, nem jelzett a gép, hogy kéne bele tölteni még. A mosogatógép mosószeres tisztítása kb 1 hete volt, mikor jelzett. Napi rendszerességgel használjuk, sosem tapasztaltunk ilyen problémát, és nagyon furcsa, hogy pont a só utántöltése után vannak ilyen gondok.

Más is tapasztalt ilyet? Mi lehet a probléma? Szerelőt kell hívni?



2021. nov. 1. 20:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%
Nekem a Jar kapszulával csinálta ezt. Azóta váltottam folyékony Somatra és a probléma megszűnt.
2021. nov. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

*az első lerakódás előtt lett feltöltve a sótartálya, elírtam.


1# eddig Finish tablettát használtunk, most DentMit-et, ezt is próbáltuk korábban, nem volt gond.

2021. nov. 1. 20:41
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Vizkekenyseget állítsd be
2021. nov. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszi! Lehetséges, hogy ez csak idővel okoz problémát? Eddig a gyári beállításokkal ment, és nem volt gond. Gyanús, hogy a legutóbbi feltöltés után rögtön ilyen lett.
2021. nov. 1. 20:48
 5/15 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:

Érdemes lenne még egyszer megnézni, hogy a sótartály belső kis kupakja biztosan megfelelően van-e visszarakva.

De egyébként írtad hogy amikor nem volt tabletta a gépben, akkor nem volt fehér lerakódás sem, igaz? Akkor viszont a tabletta lesz a hibás, de mindenképpen furcsa, hogy a só betöltése után jelentkezett a hiba.

Érdemes a szürőt is kitisztítani.

A só betöltése során nem ment sok só mellé?

2021. nov. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

5# A tabletta nélküli program csak egy tiszta vizes öblítés, nem mosás. Az egy mosogatás előtti áztatás igazából, hogy a makacs ételmaradékok feloldódjanak a mosogatás előtt. Ezért nem is hasonlítanám működés szempontjából a többihez, nem tudom, olyankor hogy használ vizet, kerül-e amúgy bele só.

Nem ment mellé sok só töltéskor, csak pár szem, azt leöntöttem vízzel, hogy ne marja meg a gépet.

A szűrőt néztem, teljesen tiszta volt.

Megpróbáljuk másik fajta tablettával majd, illetve megnézem a vízkeménység beállítást is.

2021. nov. 1. 22:22
 7/15 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%
Só nem kerül optimális esetben a tányérakhoz és a vízbe, amivel mos. Azzal csak a gyantát regeneráljuk, ami megakadályozza a vízkövesedést.
2021. nov. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Kipróbáltuk Somat Excellence tablettával, majd úgy is, hogy levettem majdnem minimumra a vízlágyítást, és ugyanúgy megvan a lerakódás...

Holnap hívom a szervízt. Kíváncsi vagyok, mi lehet a gond.

2021. nov. 3. 19:37
 9/15 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
Én is kíváncsi vagyok. Majd írd meg!
2021. nov. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Mindenképp!
2021. nov. 3. 20:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!