Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Gorenje ec5341wg elektromos...

Gorenje ec5341wg elektromos tűzhely 400vrol 220vra lett kötve (villasdugalj) főzőlapok működnek tűzhely nem, tippek?

Figyelt kérdés

2021. dec. 11. 20:37
 1/9 anonim ***** válasza:

"A csatlakoztatáshoz három réz

csatlakozóhíd áll rendelkezésre. A

háromfázisú csatlakoztatáshoz 1 híd

szükséges (380 – 415V 3N~), míg az

egyfázisú csatlakoztatáshoz három

hídra van szükség (220 – 240 V ~)"-nyilván nem jól lett bekötve.

2021. dec. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kezelési útmutató 19. oldal szerint ellenőrizd a bekötést, benne van-e mindegyik (3 db) áthidaló, és meg van-e húzva valamennyi csavar.

Ha nem értesz hozzá, nézesd meg olyannal aki tudja mit kell nézni. Ha az derül ki hogy a készülék a hibás, jelezd a vásárlás helyén a problémát.

A vállalkozás értesítése történhet telefonon vagy elektronikus úton.

2021. dec. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Így kellene kinéznie:

[link]

2021. dec. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Meton ***** válasza:
Srácok, én nem vagyok villanyszerelő, de nem ott kezdődik a dolog, hogy mérni kellene? Addig nem is kellene összedugni, míg meg nem győződsz arról, hogy a csatlakozó rendben van. Olyan elő sem fordulhatna, hogy egy csavar laza marad, vagy hogy nincs jól bekötve. Addig nem dugod össze, amíg a csati nem működik rendesen.
2021. dec. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hiányzik belőle az áthidalás vagy eleve rossz helyre van kötve a 230 V. Mindkettővel volt már dolgom (vill.szer)
2021. dec. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Gebrie ***** válasza:
4/4-nek akár igaza is lehetne is de mivel részben működik így nagy valószinüséggel a többieknek van igaza, hibás bekötés! + az írásukból látszik, hogy Ők viszont szakemberek!
2021. dec. 17. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Meton ***** válasza:
Nálam is volt már egy ilyen állítólagos szaki. Egy sima csillárt kellett volna bekötni. Van vagy 3 vezeték, de egy óra alatt sem tudott rájönni a megoldásra. Pedig ha fordítva köti be, akkor is működik. De ő csak azt tudta, hogy melyik színhez melyiket kell kötni. Én nem értek a színekhez, de 5 perc alatt bármilyen csillárt bekötök és tökéletesen működik. Ehhez nem kell iskola. Az a baj, hogy az ilyen szakik elvesznek a részletekben és nem látják a fától az erdőt. Eleve hibás bekötés miatt nem szabadott volna áram alá helyezni a készüléket. Nem tudom, én ehhez tényleg nem értek, de szerintem eleve nem biztonságos. Arról nem beszélve, hogy talán a készülék is tönkre mehetett.
2021. dec. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Meton ***** válasza:
Amúgy a csillárnál csak két esetben nem működik a dolog. Csak akkor, ha a földre köti a nullát, vagy a fázist. Értelemszerűen mindkét esetben áram alá kerül a ház. Én nem tudom, mit tudnak ezek a szakik, hogy teljes lelki nyugalomban össze-vissza kötöznek mindent. Nekem egy horror volt. Egy jó órán át tartó horror, mert meg volt győződve, hogy valamelyik vezetéket a földre kell kötni. Persze természetesen fogalma sem volt, melyik vezetékben mi van, nem is tudott rájönni. Pedig ha nem működik a lámpa, akkor azt a vezetéket nem kell összekötni. Két ilyen eset lehetséges, harmadszorra már tudnia kellene, mit hova kell kötni.
2021. dec. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Meton ***** válasza:
Talán szőrszálhasogatás, de a 400V-ból nem lehet 220V-ot csinálni. A 400V alatt a 3 fázisú kábelt értjük, aminek van 3x220V fázisa. A 3 fázisból csak az egyik kell. Amúgy meg konkrétan 230V, de mindegy. Ha már 400V-ről beszélünk. Ha két fázist kötünk össze, akkor lenne 400V, de ezt csak motoroknál használjuk.
2021. dec. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!