Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen porszívót vegyek?

Milyen porszívót vegyek?

Figyelt kérdés

Tönkrement az akkus Sencor rúdporszívóm akkumulátora, kb. annyi lenne kicserélni, mintha egy újabb Sencort vennék. Alig járt még le a garancia, szóval ilyet tuti nem fogok venni.


Van egy Lux nagyméretű porszívóm, amit imádok, de nehéz és utálom folyton előrángatni. Kellene valami kisebb, lehetőleg nem zsinóros, vagy már magam sem tudom, hogy milyen, amivel két nagyobb takarítás között végig tudok szaladni a kb. 60 négyzetméteres lakáson. Robotporszívó nem opció, elég zegzugos a lakás, tele küszöbbel.


Olyan 30ezer körüliben gondolkodok, de teljesen meg vagyok zavarodva, hogy egyáltalán érdemes-e belefektetni és hogy milyet vegyek, ha veszek.


Vannak esetleg jó tapasztalataitok?



2022. jan. 7. 14:38
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

A szívóteljesitmeny alapján válassz.

Sajnos 60 ezer alatt csak kisteljesitményűek vannak, 60-70 ezerért már vannak 150AW max. teljesítményű gépek.

Az olcsobbak ilyen 30-50AW, de általában fel sem tüntetik, mert szégyen lenne az érték.

Ha Li-ion akkus, akkor a cellákat ki lehet benne cserélni/cseréltetni, nem muszáj megvenni a gyári új akksit.

2022. jan. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Sajnos még hagyományos az akksija. Láttam, hogy a jobbak elég drágák, ezért is hezitálok, mert annyival azért nem jobbak, nagyon gyorsan tönkremennek.
2022. jan. 7. 16:51
 3/6 Zzzoli ***** válasza:
64%

Tönkrement az akku, de hogy ment tönkre? A töltésvezérlő elektronika ment tönkre benne, vagy a cellák?

Mi az hogy hagyományos akku? NiCD, nem Li ion?

Egyébként cellákat is lehet benne cserélni, cseréltetni, úgy olcsóbban megúszod.

2022. jan. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Zzzoli ***** válasza:
79%
Egyébként tényleg kb. 50 az alja, amiért használhatót kapsz.
2022. jan. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
46%

Mit előrángatni?

Azért ezt nem 5 percenként kell előrángatni hanem előveszed és kiporszívózol.

Egy normális porszívó a jó, ezek az akkusak meg rúd porszívók semmit nem érnek.

2022. jan. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#5: mi most vettünk akkusat, ugyan nem volt óccsó, deminimum fokozaton is nagyjából mindent felszed a motoros forgókefe miatt.

Nem hülyeség, a robotporszívó nem boldogulna nálunk, tul sok a zegzug és székláb.

Ezt meg lekapom a fali töltőről, és megy is. Nem kell "előpakolni".

Amúgy kipróbáltam a 3 szoba + konya lakást körbe tudom vele járni egy feltöltéssel simán.

A nagytakarítást nyilván a vezetékessel fogom ezután is, az mwgiscsak 450AW-t tud, és végtelen ideig megy, de a mindennapi takarítashoz elég ez.

2022. jan. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!