Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Ez a 2 gép mekkora áramerősség...

Ez a 2 gép mekkora áramerősséggel megy?

Figyelt kérdés

Adott egy fali fűtő ventilátor:


[link]


Van egy mosogatógép, ilyen:


[link]


16 amperes fő biztosíték van, tegnap este 11-kor hazaértem, megfeledkeztem róla, hogy csak egyik mehet egyszerre, bekapcsoltam mindkettőt éjszakára és lefeküdtem aludni...


Reggel el volt mosogatva és meleg is volt, nem csapta le a kismegszakítót.


A villany fűtést nem régen vettem, kíbváncsi lettem, hogy a 2 gép mekkora Amperral megy, hogy a 16A kismegszakító elbírta...



2022. jan. 27. 10:18
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
A fűtés 2000 Watt, ami kb 9 Amper. A mosogatógép nem nyílik meg, de azok olyan 1800 Watt körül szoktak lenni, ami kb 8 Amper, azaz összesen 17 Amper. DE: A kismegszakító nem úgy működik, hogy amint 17 Amper folyik át rajta azonnal leold. Van egy tűréshatára, ami egy rövid ideig engedi a túlterhelést, 1 Amper plusszal akár negyed órát is simán elmegy még, mielőtt leoldana. Viszont se a mosogatógép, se a fűtőtest nem vesz fel folyamatosan áramot, csak amikor éppen fűtenek, tehát csak annyi ideig jelentkezik túlterhelés, amíg mindkettő egyszerre fűt. Az elején, amíg hideg a szoba és a víz sokat fűtenek, aztán tartani már egyszerűbb. Tehát ha egyszerre bekapcsolod mindkettőt egy hűvös szobában, jó eséllyel le fog oldani a kismegszakító. De ha már valamelyik bemelegedett, ha egyszerre kezdenek is el fűteni, hamarabb befejezi az egyik, mint hogy elérje a kismegszakító tűréshatárát.
2022. jan. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Induktív terhelésnél a reaktanciák határozzák meg az áramfelvételt. Ráadásul nálad kritikus még a kapcsolási tranziensek mértéke is.

A fenének van kedve ezt számolni.

Egyébként ha kritikus dolog, miért nem teszed át másik fázisra valamelyiket, miért nem teszel egy wifis okosrelét valamelyik elé, amíg a másik megy?

2022. jan. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

#2 a fűtés pont hogy ohmikus terhelés, egy nagy ellenállás ami elfűti az áramot, semmi extra.

Az se mindegy hogy mi más működik arról a kismegszakítóról. Éjjel valószínűleg nem ment más, de ha nappal például megy a tévé, számítógép is mellette, az már pont átbillenti a határon.

2022. jan. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem műkdik a link


Ilyesmi amúgy:


[link]


Akkor csak szerencsém volt, hogy nem egyszerre vették fel a maximális teljesítményt illetve határeset volt.


Ez a fűtőtest 2. fokozaton úgy működik, hogy az egyik fokozat folyamatosan megy, a 2-kat kapcsolgatja...


mindegy, a lényeg, hogy csak szerencsém volt, máskor bármikor leoldhat.

2022. jan. 27. 10:51
 5/9 A kérdező kommentje:

2. egy fázisom van, a saját kapcsoló táblámon van 2 külön biztosítékon, de az órán 1x16 amper, tehát ott van vhol a határ...


Amúgy az éjjeli lámpám, a gépem 2 monitorral, hangfalakkal, + a modem is mentek...

2022. jan. 27. 10:54
 6/9 A kérdező kommentje:
Jaah, a hűtőt ki is felejtettem...
2022. jan. 27. 10:55
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves 3-as, én is pontosan tudom, hogy a fűtés alapvetően ohmos. De ettől még a reaktanciás dolog áll.

És tényleg nem értem, miért fontos a kérdezőnek, hogy péjjel járassa azt a nyomorult mosogatógépét. Miért akarna bármi mást teni, mint télen nem mosogat éjjel.

Olyan köldöknézegetős ez az egész probléma.

2022. jan. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Persze 7-es, télen nem kell mosni sem...
2022. jan. 27. 11:00
 9/9 anonim ***** válasza:
A B16A kismegszakító a névleges áram 1,13-szoros túláramot több mint egy óra után szakítja meg. Ez ~18A. Mivel a mosogatógép nem fűt folyamatosan, így az egyéb kisfogyasztókkal együtt is ez normális.
2022. jan. 28. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!