Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért nem folyik le a víz a...

Miért nem folyik le a víz a szárítógépből a lefolyóba?

Figyelt kérdés

Adott egy Bosch WTW85491BY/12 szárítógép,a használati útmutató szerint és a vízvezetékszerelő elmondása alapján rá kötöttem a mellette lévő mosdó szifonra,és a szárítógép tartályát még mindig űrítgetni kell.

Az alábbi módon csináltam:

-lehúztam,és "parkoló állásba" tettem azt a csövet ami alúról felmegy a tartályhoz,alul huztam le és tettem rá egy műanyag csonkra


-a hozzá mellékelt csövet rá dugtam a lehúzott cső helyére alulra


-a cső másik végét a szifon fölé egy erre való Y elágazású lefolyó csőre csatlakoztattam


miért van az hogy a tartály még mindig megtellik?mit csináltam rosszul?



2022. febr. 20. 16:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Némely szifon leágazó ágcsatlakozó "zsákfuratos",azaz így nem tud kimenni a víz a gépből. Ezt a telepítéskor/beszereléskor ezt a a csatlakozót meg kell nézni hogy van -e benne tényleges lyuk,és ha nem akkor vagy megfúrni,vagy levágni kell a csatlakozó legvégét (csatlakozó tipúsfüggő) vagy a hogyan képzel rajta 1 kimeneti lyukat.

Én erre a hibára tippelek,hogy a szifon csatlakozón nincs lyuk.

2022. febr. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ!Elfelejtettem ki írni,de ez megtörtént.De köszönöm a segítőkészséget!:)

De viszont azt még mindig nem értem hogy ha lehúztam azt a csővet amin elvileg a vízet felnyomta a tartályba és"parkoló" állásba tettem egy műanyag csonkra,akkor hogy gyűjtheti még mindig a tartályba a vizet?

2022. febr. 23. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!