Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mitől lehet,hogy nem indul el...

Mitől lehet,hogy nem indul el a ventilátor motor?Bővebben lentebb.

Figyelt kérdés
Van Felszerelve egy SAMSUNG 3,5 kW-os klíma.A kültéri egységgel van problémám.A tipusa (kültéri egység):AQV12-_NSBX. A motor típusa: DB31-00431A. Mivel már 12 éves és kissé zörög a kültéri,azt gondoltam,hogy csapágyas a motor.Megrendeltem a ventilátor motort a szaküzletben.A típus,minden stimmelt.A régit (ami addig működött) kihúztam,az újat pedig bedugtam.Az is működött.Előtte kézzel megforgattam és könnyen járt.Össze raktam az egészet.Be sem indult és a hiba kód ventilátor hibát jelzett.A kültérin is és a beltérin is.Újból szét szedtem.Akkor már a motor mint ha szorult volna.Olyan szakaszosan mint ha mágneses lenne a forgó/álló rész.A lapátok nélkül nehezen lehetett megforgatni.Vissza vittem és kicserélték egy vadi újra.Könnyen járt!!! Ismét beszereltem,de úgy jártam vele,mint az előzővel.Akkor már ez is úgy szorult mint az első.Itt is a hibakód ventilátor hibát jelzett.Végül ezt is kivettem és vissza tettem a régi zörgős motort amivel tökéletesen működik.Nem értem az egészet.A típusa stimmel.Pofon egyszerűnek tűniksak,csak be kell dugni a helyére.Még csak eltéveszteni sem lehet.Van valaki köztetek,aki tudja a magyarázatot?

2022. ápr. 10. 18:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Csodák nem nagyon vannak.

Abból, amit leírsz az a valószínű, hogy valahol, valami megfeszült, vetemedett és megszorult a forgórész a felszerelés után.

És úgy is maradt leszerelést követően is. (Hosszirányban elmozdult a forgórész?)

El nem tudom képzelni hogy lehet ez, de ez egy lehetséges magyarázat.

Ennek a megoldása a Te kezedben van.

2022. ápr. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Szerintem igazad van.Szar,műanyag házban van az egész.Még egyszer köszönöm! Érdekes azért,hogy a régi,eredetivel most jól működik,Pedig éppen úgy,szorosra meghúztam a felfogató csavarokat.Marad a régi! Ha meg nem húzom meg,akkor meg kirázódik.
2022. ápr. 15. 12:16
 3/3 anonim válasza:
Több oka lehet a hibának, ha egy betű eltérés van, már lehet, hogy nem azt a feszültéset kapja, mint amire szüksége van. Jártam úgy utángyártott egységgel, hogy két vezeték fel volt benne cserélve és az okozta a hibát.
2023. júl. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!