Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Ruhaszárítógép maximális...

Antaljoco kérdése:

Ruhaszárítógép maximális töltetét száraz vagy nedves ruhára kell érteni?

Figyelt kérdés
Ha 7kg-os a mosógépem, akkor elég egy 7kg-os szárítógép? Vagy a nedves ruhák súlyát kell figyelembe vennem, és inkább egy 10kg-os szárítót vegyek? Már csak azért kérdezem mert a töltet súlyát írják, és a szárítógépnél a nedves ruha a töltet.

2022. ápr. 14. 00:46
 1/8 ha5ctx ***** válasza:
82%
Mindegyiknél a szárazsúlyt kell figyelembe venni.
2022. ápr. 14. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 ha5ctx ***** válasza:
56%

Az egy más kérdés, hogy pl ágytakaróból, plédből nem is tudsz beletenni egyikbe sem 6-7-8-9 kg-ot(nyilván mérettől, típustól fggően), hanem a max töltet kb felét, a terjedelem miatt.

Mindíg a kilókat írogatják a gépekre, holott sokkal fontosabb hogy kb fél/3/4-ig pakold a gépeket száraz ruhával.

A 2-3 órás mosás is butaság, max nagyor retkes munkásruhát kell addig pörgetni, de a napi mosás, ami 1 óra + ha van áztatás opció, ezek pont elegek még az 1 hétig hordott, nem kifelyezetten koszos melósruhámhoz is.

2022. ápr. 14. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 ha5ctx ***** válasza:
69%

Nekünk 7 kilós mindegyik gép.

Kiveszem, beteszem, kész.

2022. ápr. 14. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
22%

A tehetetlenségi nyomaték (általános iskola 8. osztály) a tömeg négyzetével arányos. Magyarán a megforgatott - és valószínűleg föltapadó - tömeg négyzete 4 kilónál 49 kg, 10 kinál ennek a duplája.

Egyetlen gyártó sem fog neked garanciát vállalni azokra a meghibásodásokra, ahol te képes voltál az adott térfogatba az előírtnál lényegesen nagyobb tömeget bepakolni, ezért szerintem a töltet ebben az esetben a vizes súly.


De szeretnék neked egy másik aspektust is megvilágítánai:

- a teregetés nem fáj. Ha fáj, akkor valamit elrontottak a szüleid a nevelésed során.

-különösen fontos lenne épp az ukrán harcok során szembesülnöd a gondolattal, hogy felelsz azért, mennyi energiát fogyasztasz. A szárítógép kiiktatásával lényegesen tudnád csökkenteni az energiafogyasztásodat, és igen, ezzel jót tennél. A világnak is, a környezetnek is, az ukrán embereknek is.

Remélem, értetted amit mondtam.

2022. ápr. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
Bizony, minden kiteregetett darabbal egy ukrán életet mentesz meg. Szerintem még Afrikában sem fognak annyira éhezni. Basszus ezt hogy sikerült iderángatni???
2022. ápr. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Zzzoli ***** válasza:
76%
Mindegyiknél meg van adva, a mosási illetve a szárítási súly. A szárítási kevesebb. A leírásában megtalálod, 7/4 vagy 7/5, 8/5, 8/6, 9/6 stb...
2022. ápr. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%

"Remélem, értetted amit mondtam."

Te is nagy szolgálatot tehetnél, ha kikapcsolnád a géped vagy mobilod, persze szigorúan az ukrán helyzet fényében.

2022. ápr. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a tanácsát, és hogy időt szántatok a kérdés megválaszolására. Rendeltem egy 10kg-ost. legfeljebb fél gőzzel megy, vagy összevárok két-három mosást. Majd kitapasztalom.


Egyébként a teregetés tényleg nem fáj :) 45 évet túléltem ezzel a technikával, és ezután is előtérbe helyezem. És még a szüleim is élnek szárítógép nélkül. Viszont hetekig tartó nyírkos, ködös, fagyos időben kell a türelem. Ha meg bent szárítanám (amit nem szoktam) félő, hogy egy Ukrán rosszul alszik majd miattam.


Mivel kijártam a 8-at, valószínű, hogy ki tudnám számolni, hogy mennyi kJ energia kell 1kg víz elpárologtatásához, és azt hány köbméter (ismert fűtőértékű) földgáz fedezi. De ha nem sikerülne, akkor majd felteszem ezt a kérdést is :)

2022. ápr. 15. 01:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!