Rossz az új mikró?

Figyelt kérdés

Rendeltünk egy mikrót, tegnap jött meg, konkrétan ilyet [link]

Melegíteni melegít, azzal nincs baj, csak mindennek fura íze van benne. Először tejnél vettük észre, de az ételeknek is megváltozik az ízük. Az előzőnk nem mikrohullámú volt, hanem egy forró levegős sütő, csak az tönkrement. Mindennek más az íze ebben a mikróban. Ma pizzát melegítettem délben ami tegnapról maradt, ehetetlen volt. Ilyen korábban a forró levegősben sosem volt. Áthívtam tesómat is, aki pár házzal lejjebb lakik az utcában. Csináltam neki 2 kávét közvetlen mielőtt megérkezett volna, egyiket tűzhelyen melegített vízzel, a másikat a mikróban melegítettel, és megkértem hogy hasonlítsa össze. A mikrósra azt mondta, hogy műíze van. Szóval nem csak mi érezzük, hanem tényleg rosszabb lesz az ízük ebben a mikróban melegítve. Kis fokozaton kevésbé érződik, de akkor is megváltozik az ízük. A legerősebb fokozaton melegített tej teljesen elvesztette az ízét, olyan mintha fel lett volna hígítva vízzel. Miután visszahűlt is ugyanolyan maradt, tehát nem csak melegen volt más íze, hanem maradandóan megváltozott a mikrózástól.

Ez garanciális probléma? Vissza veszik ha így vissza visszük? Tudnátok másikat ajánlani helyette, ami nem változtatja meg az ízeket?



2022. ápr. 15. 20:04
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
68%

Ne bántsátok a kérdező! Tényleg lehet olyan, hogy fura íze lesz az ételnek! Rokonságban szóltak nekem, hogy nézzem már meg a sütőjüket, mert fura szaga van, az étel is fura ízű. Pár napja vették. Levettem a burkolatot és valami zsíros szutyok volt a lemez belső oldalán. Az párolgott. Letakarítottam és lám, jó lett.

Amikor sajtolják a lemezt, maradhat kenőanyag rajta, akár egy szemmel nem látható vékony réteg is lehet.

2022. ápr. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Kitakarítottuk ma teljesen belülről. Nem volt benne láthatóan semmi szennyeződés, és szaga sem volt. Nem változott semmi. Leggyengébb fokozaton nem olyan vészesen változik az ízük, de úgy is érezni. Írtam a webshopnak, remélem majd válaszolnak, és akkor megpróbálom becserélni valami márkásabbra.
2022. ápr. 16. 18:27
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Ne vegyétek mikrot
2022. ápr. 17. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
32%
Biztos vízérre tettétek, vagy a hazaúton eltalálta egy napkitörés.
2022. ápr. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
45%
Tehát forrólevegős sütő helyett vettettek egy mikrohullámú sütőt és csodálkoztok rajta, hogy más az ételek íze?
2022. ápr. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Visszaküldtük a mikrót. Jövő hét eleje fele jön az utódja. Ráfizettünk egy Samsungra, ez majdnem 2-szer annyiba kerül, ez már csak jó lesz.

#15: Igen. Neten mindenhol azt írják, hogy mikrózástól nem változik az étel íze (kivéve ha túl nagy teljesítményen van használva, csak nálunk kisteljesítményen is rossz volt). Itt GYK-n találtam 1-2 kérdést, amiben felvetették ezt, minden esetben hülyének nézték aki ki merte érezni a különbséget az ízben. Szóval egyáltalán nem általános az, hogy mikrózástól megváltozik az ízük. Gondolom ha valaki ezt kiérzi, akkor ott rossz az eszköz. Ezért is választottunk most más fajtát.

2022. ápr. 22. 20:05
 17/26 anonim ***** válasza:
35%

Hát durva, mert a mikro ugye úgy működik hogy 2.45 GHz frekvencias elektromágneses sugárzást generál ami pont arra jó hogy a vizmolrkulak összeütközzenek és ezért melegszik. Se alatta se felette nincs ilyen jelenség, így nagyon komoly fizikai felfedezés lenne ha megoldható lenne az íz változtatása elektromágneses hullámokkal (gondold el a wifi közel van 2.4ghz tehát egy teves router beállítással megváltozna otthon a krumpli íze)


Persze elfogadom ezt érzed, ilyenkor ki kell cserélni ha ezt érzed de a tudomány jelen állása szerint ez nem megoldható amit te tapasztaltal, így elfogadható hogy a racionálisan gondolkodó hozzászólók kételkednek, ami nem is csoda.

2022. ápr. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
78%

"Neten mindenhol azt írják, hogy mikrózástól nem változik az étel íze (kivéve ha túl nagy teljesítményen van használva, csak nálunk kisteljesítményen is rossz volt)."

-Az elképzelhető hogy a fokozat váltó nem működik megfelelően, és mindent maxon mikróztál vele.


" komoly fizikai felfedezés lenne ha megoldható lenne az íz változtatása elektromágneses hullámokkal (gondold el a wifi közel van 2.4ghz tehát egy teves router beállítással megváltozna otthon a krumpli íze)"

-A wifi router 0,4W kimenő teljesítményével egy leszigetelt dobozban se tudnál egy szem pattogatott kukoricát kisütni, szemben az 500-800-1200W-os magnetronnal.

2022. ápr. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
68%
Van a mikron fokozat választó ? Mert elvileg van de ki be kapcsolgat és nem a teljesítményt állítja.
2022. ápr. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Nem lett sajnos jó ez az új mikró sem. Sőt, inkább rosszabb, pedig visszább vettem a teljesítményt. Köze lehet ahhoz, hogy ez működés közben ütemes mély "pattogó" hangot ad? Kb. 10 másodpercenként. Ez baj lehet? Ennél nincs akkora különbség a nagy és kis teljesítmény között, mindenhogy másabb az íze az ételeknek/italoknak mint lángon/sütőben melegítve.
2022. máj. 4. 17:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!