Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mennyire normális és mit...

Mennyire normális és mit lehet tenni az ellen, hogy egy elektromos sütőből ne folyjon ki víz?

Figyelt kérdés

Még sose volt elektromos, légkeveréses sütőnk és most nézegetem miket lehetne venni, de szinte mindegyiknél ez a leggyakoribb panasz, hogy gőzt nem tudja kezelni ha mondjuk tököt sütnek benne vagy valamit ami nedves és az ajtónál folyik ki a víz.

Egyáltalán mire érdemes figyelni sütővásárlásnál?



2022. ápr. 29. 10:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, milyen sütöket nézel, nekem több mint 30 éve vannak elektromos sütöim, de egyikböl sem folyt még soha víz!

Ha nedvesebb valamit sütsz, akkor az ajtónyitáskor göz jön ki, ezért nem jó direkt odahajolni azonnal, de más nincs ilyenkor sem.

2022. ápr. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hátul jön a gőz, nem elöl. Sütő fölé mindig kötelező az elszívó és nem szabad tökig betolni a falhoz.
2022. ápr. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Akkor lehet akik emiatt panaszkodnak azok azt cseszik el, hogy benyomták falig?

Ezek ilyen új típusúak ahol a főző rész külön van, aztán ha alulra építik be akkor nem tudom hogy lehetne megoldani hogy az elszívó ahhoz is elérjen. Vagy van erre külön elszívó?


[link] ilyenre gondolok.

2022. ápr. 29. 10:48
 4/9 anonim ***** válasza:
Így van, ez egy hibásan beépített sütő. Az elszívót mindenképp fölé kell rakni és olyan teljesítményű kell, ami az adott hely légköbméterének a tízszeresét el tudja szívni óránként.
2022. ápr. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem is így van beépítve, mint a képen 20 éve. Nem jön belőle gőz-víz hátul. Az elszívót sem nagyon szoktam használni sütésnél.
2022. ápr. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor hova megy az a liternyi nedvesség egy zárt bútorban?
2022. ápr. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
3. A beépítettnél nincs olyan, hogy benyomják "falig". Adott, hogy mekkora szekrénybe lehet beépíteni. És a sütő hátuljánál a munkapult felé nincs nyílás, ahol az esetleges gőz távozni tudna, ezek hátul teljesen zárt rendszerek. Képzeld el, ha a gőz hátul távozni tudna és nem csak az ajtó nyitásakor, akkor a meleg is ugyanúgy elszökne.
2022. ápr. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem jó a ti sütőtök,

Mert kifolyik a sütőtök.

/Glázser Bozsó/

2022. ápr. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
kenyér sütéshez még egy kistál vizet is tenni kell a Sütőbe, hogy jól süljön a kenyér.
2022. ápr. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!