Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A 3,5kW-os Split típusú...

A 3,5kW-os Split típusú SAMSUNG klimánk kültéri egysége kompantibilis más típusú,hasonló teljesitményű kültéri egységgel?

Figyelt kérdés
A probléma a következő:A bejárati ajtó fölött van a kültéri egység felszerelve és nagyon zajos.A ventilátor motor nem csapágyas.Legalább is nem látni semmit.Szétbontani a motort nem lehet.Ezt megnéztük.12 éves a klíma.A beltéri halk,jól működik,és hűt.Ha lehetséges lenne,akkor egy más típusúra cserélném,de csak a kültéri egységet.Azt hiszem,hogy a klíma inverteres.(typ:AQV 12 NSBX) Olyan válaszoljon aki ért ezekhez a dolgokhoz,esetleg már nála cseréltek kültérit.A véleményére is kíváncsi vagyok.

2022. máj. 23. 21:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Esélytelen kompatibilist találni, főleg ilyen öreg klímához. Az egyben cserés. 12 év klímáknál azért szép kornak számít.
2022. máj. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet márkán belül se keveri a különböző típusokat. Sőt, nekem két ugyan olyan típus van, de az egyik 2 évvel újabb, a régi távirányítója vezérli az újat, de az újé nem vezérli a régit.
2022. máj. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Miért nem lehet cserélni?A csövet és a vezetéket nem lehet össze kötni? (Lehet,naív vagyok).Akkor kidobandó.De, működik és jól hűt.Csak annyira zörög,hogy nem lehet tőle pihenni.Esetleg hangszigetelés?
2022. máj. 23. 21:43
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
A csövezést, vezetékeket fel lehet használni egy esetleges cserénél, de a különböző beltéri és kültéri egységek nem tudják vezérelni egymást. Amúgy ha jól hűt én nem dobnám ki, nem éjszaka kell azt járatni, hanem nappal amikor meleg van, hogy hidegen tartsa a szobát és a falakat, aztán ha lement a nap és nincs mi visszamelegítse, ki lehet nyitni a ablakokat éjszakára, így még spórolsz is a villanyszámlán.
2022. máj. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#4-es.

A baj ott kezdődik,hogy a Nagykörúton van a lakásom,ami még éjszaka is nagyon zajos.Csak csukott ablaknál lehet aludni.Pedig második emelet. :-((

2022. máj. 23. 21:57
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj egy motort szerezni és azt biztos kilehet cserélni.
2022. máj. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#6-os.

Vettem 44eFt-ért egy új motort.Üresen kipróbáltuk,könnyen járt.Beszereltük a barátommal.(Csere,gumibakokra.Össze dugtuk,minden stimmelt.)Fel tettük a lapátokat.Egy perc múlva leállt.Klima szakboltba vettem.Typ.minden stimmelt.Még a felfogató lyukak is.Kivettük és mint ha bicikli dinamó lenne,úgy lehetett megforgatni,mint ha mágneses lett volna.Kicsit nehezebb volt megforgatni.Vissza vittem.Megrendelték Szlovákiából az újat.Egy nap alatt meg jött.Üresen megforgattuk,nagyon könnyen járt.Beszereltük.Ugyan az.Mint ha megmáneseződött volna és le állt.A beltéri teljesen megbolondult.Össze-vissza villogott.Kiszereltük.A tipus,csalakozó,minden stimmelt.Ezt is vissza vittem és már szégyelltem magam és azt mondtam,hogy a régivel a szerelő megoldotta.Mivel ez ismét kicsit nehezebben forgott,örültem,hogy vissza kaptam az árát.Ez örök rejtély marad,hogy miért nem lett jó,és mi történhetett? Ha valaki tudja,akkor világosítson fel.Tipus,külalak,számok ugyan azok voltak.

2022. máj. 24. 00:29
 8/9 A kérdező kommentje:
Ja,a régit vissza szereltük és minden jó,csak ronda hangja van.
2022. máj. 24. 00:31
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Zérlatba mentek az inverter FET-jei, attól lett olyan mint a dinamó, mivel rövidrezárta a tekercseket.
2022. máj. 31. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!