Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Egy USB-re kötött egér vagy...

Egy USB-re kötött egér vagy billentyűzet zárlatosíthatja a számítógépet?

Figyelt kérdés
Egy hobbi szerelő ismerősöm szerint az alaplapomat az USB-ről keletkezett zárlat agy túlfeszültség nyírhatta ki. Minden tőle telhetőt elkövetett, 1 hétig tesztelgette, de nem tudta újraéleszteni az alaplapot sajnos.

2022. máj. 25. 13:39
 1/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Lehetséges. Az én laptopom anno újraindult, ha bedugtam usb-be valamit, mondjuk ez a jobbik eset.
2022. máj. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szinte biztos, hogy egy zárlatos kondi és/vagy MOSFET lesz a ludas, csak azt szemre nem lehet megmondani. Mérni kell.
2022. máj. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen.

Nálam a céges gépemet egy céges pendrive sütötte meg.

2022. máj. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egér is tud ilyet, de a billentyű még rosszabb.

Nekem egy hibás billentyűzet úgy bezáratosította a laptopot, hogy az alaplapja konkrétan szenesre égett, és még a konnektorban a mellette lévő lukba dugott lemezjátszónak is leégett a motorja.

2022. máj. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#3-es és #4-es válaszolónak: Ez ellen lehet védekezni valahogyan? Egy USB HUB nem adna egy kis védelmet ez ellen? Bocs, ha butaságot írtam, nagyon nem értek az elektronikához sajnos.

2022. máj. 25. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!