Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen tapasztalataid vannak...

Milyen tapasztalataid vannak a konyhamalaccal?

Figyelt kérdés

Magyarországon nem túl elterjedt dolog, de én már többször gondoltam rá, hogy mennyira hasznos lenne nálam.

Egyántalán mit szólnak hozzá hivatalosan a vízművek? Belül nem féltem a rendszert a dugulástól.

Szerinted felesleges vagy hasznos?

Mi alapján lehet kiválasztani, hogy melyik mosogatóval kompatibilis?



2022. jún. 8. 17:22
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Nem a vízművek hanem a csatornazasi művek illetekes és nagyon ellenzik. A víztisztítók nincsenek erre kialakítva hogy jelentős mennyisegű ét3lmaradek legyen q szennyvízben.
2022. jún. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%
Felesleges. Az ételmaradékot a budiba öntöm, a 120-as cső elbír vele.
2022. jún. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

"A szennyvíztisztító-telepek a normál életvitellel járó szennyvíz megtisztítására alkalmasak. Nem tartozik bele ebbe a körbe, ezért túlterhelést okozó szennyező anyagok a következők:


állattartásból származó híg trágya, háztartási ételmaradék, még akkor is, ha aprított (konyhamalac), zsírok, olajok, háztartási állatfeldolgozásból származó hulladék, pl.: halfej, emlősök belsősége stb. elpusztult kisállatok tetemei, emésztőkből szippantott nagy agresszivitású szennyvíz a szolgáltató engedélye nélkül. "


[link]

2022. jún. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem a konyhai hulladék nem való a csatornába, hiába van ledarálva. Attól még össze tud állni és szép dugulást csinálni.
2022. jún. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

Teljesen fölösleges, pazarló, veszélyes, nem környezetbarát.

Egy komposztálóval többre mész. Ha meg annyi ételmaradék keletkezik főtt ételből, hogy a lefolyóba kell lapátolni, akkor el kellene inkább gondolkodni a főzési/étkezési szokásaitokon.

2022. jún. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#1 Nehéz itt a nagy mennyiség kérdését értelmezni, az olaj is baromi káros mégis sajnos sokan a lefojóba öntik. Ez pedig a darálás miatt gyorsan lebomló szerves anyag.


#2 Szerintem ha egyben megy le a budin az sokkal nehezebben kezelhető.


#3 Köszönöm a tájékoztatást.


#4 Nálam a dugulás esélyét pont akkor csökkenteném minimálisra, ha darálnám.


#5 Komposztálnék én ha lenne kertem. De a lakás erkélyén nem hiszem, hogy jó ötlet és hasznos érlelni. Nyilván nem egy egész családi menüt kell leküldeni a lefolyón, hanem a főzésből visszamaradt, nem felhasználható részeket.


Leginkább azért érdekel a dolog, mert nyáron bármilyen kaja maradék rekord hamar romlásnak indul. Szemét ledobó nincsen, így sokszor csak az ilyenek miatt ha nem viszem le a kommunális kukát az már erjed. Szemétledobó nincs. Amúgy pedig igyekszek minimális szemetet termelni, azt is szelektíven. Ha mindig egy nejlonzacsit dobálok ki az sem túl környezetbarát.


Amúgy azért fura mert amerikában pár helyen nagyon elterjedt dolog, szinte alap tartozék, itthon viszont alig látni. Nem tudom miért, lehet ott más elven működik a szenyvíz kezelés.


Köszönöm mindenkinek a véleményt. Nem kötekedni szeretnék, hanem informálódni és érveket ütköztetni :)

2022. jún. 8. 23:41
 7/10 anonim ***** válasza:
De hogy oldják meg, hogy a szerkezet ne legyen dög büdös?
2022. jún. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#7 Nem tudom, még nem próbáltam :)

Egyébként pedig ezeknek az úrtartalma fél - 1 liter, és használatukkor még szoktak vizet is engedni. (Mielőtt valaki rögtön a pazarlással jön, egy átlag wc lehúzás is 5-10 liter).

A másik, hogy találtam külön takarítási praktikákat, például a jég ami nem tudom pontosan hogyan működik, vagy az ecet szódabikarbóna kombó. De fogalmam nincs erre mellyi időnként van szükség.

2022. jún. 9. 22:17
 9/10 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem a magyar csatorna hálózat nem erre lett kitalálva, és ahogy a szavaidból kiveszem, társasban laksz ahol a dugulás még gyakoribb. Ezzel fogod akkor szivatni a lenti lakókat hogy te ételmaradékot darálsz bele a csőrendszerbe?

Abszolut fölösleges kiadásnak érzem a konyhamalacot, a szemetet amúgy sem nagy kunszt levinni hetente 2-3x és az ingyen van.

2022. jún. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%
Csirkecsont bedarálása jól tisztítja állítólag, mindamellett megjegyezném, Magyarországon tilos forgalmazni és a határon sem szabad áthozni, hivatalosan.
2023. máj. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!