Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Az normális ha egy újonnan...

Az normális ha egy újonnan vásárolt hűtőgép ami hivatalosan évente 245 kw-t fogyaszt, még télen is 1,4kw-ot eszik naponta?

Figyelt kérdés

Télen lemértem mikor elmentem pár napra. Csak a modemrouter és a hűtő volt bedugva. A router nagyon keveset eszik.

Panelben lakom, távhő van. Télen is 26Cfok van a lakásban. A hűtőt igyekeztünk nem teljesen neki tolni a falnak, de tény hogy nem a legjobban levegőző helyen van.

Amikor ezt kimértem közepes hűtésre volt állítva. Most feljebb állítottam nyárra, most aztán főleg zabálhat de ezt még nem mértem le.

Egy Gorenje NRK4181ANX Alulfagyasztós kombinált hűtőszekrény.

Kiszámoltam, a gyári adatok alapján kevesebb mint 0,7kw-ot kéne ennie naponta. Sőt ez lenne az átlag, szóval télen ennél is kevesebbet kellett volna ennie.

Ti néztétek már a hűtő fogyasztását? Tapasztaltatok hasonló anomáliát?


2022. jún. 16. 23:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha 26 fok van a szobában nem csodálom, hogy izzad szegény. Ha leviszed 21-re máris sokkal kevesebbet fog menni. A modemrouter is tud enni 12 Wattot 0-24, meg ha voltak egyéb készülékek standby módban, nem teljesen kihúzva, az is sokat rontba helyzeten, sok kicsi sokra megy.
2022. jún. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs meg a normális hőleadási lehetősége a hűtőnek akkor zabálja az áramot.
2022. jún. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válszokat. Ment a ✅. Most megnéztem és tényleg tud 10 wattot enni a router. Használva nem volt de ha 10wattot fogysztott az napi minusz 240watt. Még így is 1kw felett van bőven. Minden mást kihúztam, csak a router ugy el van dugva hogy elfelejtettem.

Sajnos csak minimálisan lehet szabályozni a radiátorokat. Minimálisan sem érdemes, mert négyzetméterre fizetem a fűtést nem mérőórára.

Ez van, legalább sejtem már hogy ilyen körülmények között ez normális fogyasztás.

2022. jún. 17. 08:39
 4/4 anonim ***** válasza:

HŰTŐGÉP fogyasztása 2kWh/nap

FAGYASZTÓ fogyasztása 6kWh/nap


ez 2023-as árakon kb(!) 200Ft/nap illetve 600Ft/nap

2023. ápr. 22. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!