Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Használható mobil klíma ami...

Használható mobil klíma ami ér is valamit?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Múlt év végén költöztünk albérletbe, amiben nincs klíma. A melegebb hónapokat eddig ventilátorral húztuk ki, de a mostani nagyobb hőségekben nem megyünk vele semmire.. El kezdtünk keresgélni mobil klímákat, mivel a főbérlőnk nem vevő a rendes klíma kiépítésére. Javarészt ilyen jég bepakolós jégakkus dolgokat találunk ami mobil, de a családban találkoztunk már olyannal személyesen, és kifejezetten hülyeségnek tartottam mert érezhető hatása nem volt. Milyen alternatívát tudnátok ajánlani ami nagyobb bontás nélkül kivitelezhető, és el tudja látni az egész lakást (kb 50m² de egybenyitott javarészt).

2022. jún. 25. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A jégakkus baromságokat felejtsétek el! Azok tényleg csak arra jó, hogy a vásárlást követő harmadik napon elkezditek ide-oda pakolni és a következő költösékor meg kidobjátok. :D


Mindegyik mobilklíma ér valamennyit. De kompromusszumokat kell kötni, el kell viselni a zaját.

2022. jún. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
50 m²-re kellene két 2.5 kW-os rendes klíma, az egy 3.5 kW-os határeset, az egy nagy 5 kW-os meg lefújja a fejeteket. Ezt csak azért írom, hogy split klímával is kell ide a teljesítmény, egy mobilklímával teljesen esélytelen ekkora területet lehűteni, főleg ha panellakásról van szó. Hűtésre csak split klíma, minden mást el kell felejteni. Már egy 3.5 kW-os klíma is csodát tenne, de ha a főbérlő hajthatatlan, marad a meleg.
2022. jún. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A zaj jelenleg nem érdekel, így is mindog van valami alapzaj. Egy módját keressük annak, hogy csak pár fokkal legyen hűvösebb mint kint.
2022. jún. 25. 18:36
 4/7 gabesz147 ***** válasza:

Esetleg két mobilklíma, ha elhelyezhető.

Nézegettem teszteket, de, van olyan, ami nem kapható, a típust inkább ti keressétek. A teljesítményt sokszor nem kW-ban adják meg, hanem BTU-ban, ezt megkerestem, mi az átváltás:


[link]

2022. jún. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 gabesz147 ***** válasza:

Na, találtam egy jobb tesztet, nem olcsóság, és a meleg levegő kivezetést se tudom, hogy van lehetőség megoldani, de elküldöm.


Több teszt is van, de már nem forgalmazzuk, stb. bogarászni kell.


Sok sikert!


[link]

2022. jún. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%
Nekünk volt mobilklimank. A hátránya, hogy a falba kell fúrni egy Kb 10 cm átmérőjű lyukat a szabadba kivezetendő csőhöz. A lakás 55 m2 volt, és Kb. 1,5 C kal hűtötte le a lakást. A rendes klíma sokkal hatásosabb.
2022. jún. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hali!


Nem kell lyukat fúrni a falba, a mostani klimákhoz általában már adnak vagy külön is vásárolható többféle hőkivezető panel ablakba.

Nekem egy E-magon vásárolt STAHLMAN mobil klímám van, 80,000 Ft alatt vettem idén akcióban, már drágább lehet. Adtak hozzá vastag 1.5m hosszú rugalmas hőkivezető csövet meg ablakpanelt csatlakozással, azzal úgy ki tudom vezetni a meleget amit a klíma kifúj, hogy nem jön be a kinti meleg (video mellékelve). A kondenzvizet meg klíma módban elpárologtatja ezen a csövön, csak akkor kell a kondenzviz elvezetéssel foglalkozni, ha párátlanítás funkcióban használnám. Nekem erősebb fokozaton 3 nyitott ajtón át 3 szobát is lehűt, igaz kisebb szobák, de szerintem az Általad írtat is tudná hűteni, ha ajtók ablakok be vannak rakva. Annyi, hogy hangja azért van, én pl aludni tudtam mellette, a zúgása álmositó, de TV-t nézni már nem olyan jó ha megy. Valamit valamiért.


[link]



https://www.youtube.com/watch?v=dDMCL_XNdi4&feature=youtu.be

2022. jún. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!