Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A klíma miért nem áll le a...

A klíma miért nem áll le a levegő fújással, amikor eléri a beállított hőmérsékletet?

Figyelt kérdés

AUX klíma lett felszerelve a lakásomba, eddig nem hűtöttem vele, néhány napja kezdtem. Feltűnt az, hogy bekapcsolt állapotban soha nem hagyja abba a hideg levegő fújását. Ez nekem szokatlan, régebben egy másik lakásban (másik típusú) klíma lehűtötte a levegőt, majd megállt és akkor indult el, amikor a levegő felmelegedett.


A szakembert most nem tudom elérni (külföldön nyaral). Megnéztem a használati utasítást, ott azt olvastam, hogy amikor eléri a beállított hőmérsékletet, akkor leáll. Így kellene, hogy legyen.


Lehet, hogy az én hibám?


A távirányító hátulján ez van leírva: YKR-T/121E. Gondolom ez a klíma típusa lehet.


Távirányítóval ezt állítottam be: COOL, SPEED: közepes erősségű, hőmérséklet: 27 fok.


Kipróbáltam azt is, hogy a SPEED TURBO fokozaton működjön, de akkor is csak fújja a levegőt a végtelenségig és egész nap/éjjel nem áll le.


A lakás 58 nm-es és 2 darab 3,5 kW-os klímát használunk egyszerre. Mindkettőt mindig ugyanúgy állítom be és egyik sem áll le a levegő fújásával. A lakásban az összes ablak be van csukva.



2022. jún. 30. 21:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok szakember , de azt hiszem eza lényege az inverternek hogy nem kell újra indulni , ami jóval nagyobb áram felvétellel jár mintha így állandóan megy csak csökkentett teljesítménnyel.
2022. jún. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem is 2 db 3,5-ös van.

A beltériben a mókuskerék addig megy, amíg ki nem kapcsolom. Természetesen a légsebesség állítható vagy automatikus, de nem áll meg magától. Ami megáll, az a kinti egységben a kompresszor, és nem hűt tovább.

2022. jún. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Az inverteres klíma nem áll le teljesen, csak leszabályoz, megpróbálja belőni a melegedés ütemére a hűtést, így tartja a beállított hőmérsékletet. Ha nem sikerül annyira leszabályozni, mert nem melegszik vissza a szoba és túlhűti (2 fokkal a beállított alá kerül), akkor kapcsol le. De a levegőt akkor is keringeti alacsony teljesítményen, mert így méri a hőmérsékletét, ha elkezd melegedni bekapcsol.
2022. jún. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A mostani klímák így működnek, hűtésben sosem áll le a beltéri, csak a kompresszor kapcsolgat a kültériben, ha kell. A régebbi klímád működött rosszul, vagy ha on-off típus volt, akkor természetes volt a kapcsolgatás, más esetben nem annyira.

Egyébként észrevételem szerint az Aux klímák elég nagy hőfokkülönbséggel működnek, a beállított hőfokhoz képest 4-5 fok különbségnél áll le a kompresszor, más klímáknál ez 2 fok. Ez, valamint a manapság természetes működés miatt nem állnak le a hideg levegő fújásával. Ha jó az idő, nem fázol, akkor ne foglalkozz vele, nem hiba.

2022. jún. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2022. jún. 30. 21:35
 6/9 A kérdező kommentje:
Mi a véleményetek az AUX klímáról? Minőségben milyen?
2022. jún. 30. 21:42
 7/9 anonim ***** válasza:
A nem egészen 3 éve alapított thaiföldi gyárukból származnak a lakossági készülékek, ezt megelőzően ipari berendezéseket gyártottak. Erősen nyomulnak a piacon, bár a részvényárfolyamok nem azt hozzák amit terveztek. Ettől függetlenül még lehet akár jó is a klímád, de pillanatnyilag nincs megfelelő mennyiségű feedback a korrekt véleményhez.
2022. júl. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az inverteres klímának alapesetben az a lényege, hogy nem áll le, hanem ha megközelíti a beállított hőmérsékletet, leszabályoz. Ilyenkor lecsökkenti a kompresszor és a ventilátorok fordulatszámát, így kisebb teljesítménnyel tud hűteni. A teljesítménynek viszont van egy minimuma, ami alá több okból is nem tud menni. Ha a helyiségbe bejövő hő kevesebb mint a klíma minimum teljesítménye, akkor leállítja a kompresszort, hogy ne legyen hidegebb a beállítottnál.

Ilyenkor bekapcsolva marad beltéri ventilátora, bár logikusabb lenne ha leállítaná. Érdekes módon fűtés esetén leáll, de hűtéskor nem. Nem tudom mi az oka, de az on/off klíma se állítja le a ventilátort, pedig jó lenne több okból is, pl. a nedves hőcserélő visszapárásítja a levegőt, stb.


Az AUX gépek szerintem nem rosszak, a hőtechnikai paraméterei teljesen jók, egy picit hangos talán. Az enyémet Kínában gyártották.

2022. júl. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8-as: Köszönöm szépen a válaszodat!
2022. júl. 3. 00:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!