Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hensel villanyóraszekrényt...

Hensel villanyóraszekrényt mivel takarjam le, hogy az átlátszó fedele idővel ne sárguljon be, és még esztétikus is legyen?

Figyelt kérdés
Régebben fadobozt késszítettem a gázórának, villanyórának de már nem találok ilyet megvásárlásra.

2022. júl. 3. 02:43
1 2
 1/11 Salx Narval ***** válasza:
47%
Tedd azt mint régen, vagyis keress egy asztalost és gyártasd le megfelelő méretben és ízlésednek megfelelő minőségben egy szekrénykét. Lehet kapni festett fém, rozsdamentes acél és műanyag villamos mérőszekrényeket is mindenféle méretben és kivitelben de ezek esztétikusnak nehezen mondhatóak, legalábbis nem a kirakatba valók.:D Ne a fedél megóvásán gondolkodj, hanem az egész mérőhely esztétikus elrejtésén.
2022. júl. 3. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%

Annál is inkább takard el, mert ezek az új digitális villanyórák ezlőszeretettel mennek tönkre a napsütés hatására.

Fadoboz a legjobb, legegyszerább megoldás.

2022. júl. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
De miért kell hogy esztétikus legyen, ha egyszer le van takarva?
2022. júl. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A takarás legyen esztétikus.
2022. júl. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ne legyen átlátszó az ajtó. Az enyémen telifehér műanyag ajtó van.

Ha mindenképp ablakos kell, akkor építs fölé kis előtetőt, ami blokkolja a közvetlen napfényt.

2022. júl. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Lehet hogy én gondolom túl a dolgot, de én 14ezer forintért vettem egy új fedelet és amikor cseréltek a mérőt akkor azt tettem fel. Igy megmaradt a lakás áramtalanításanak a lehetősége tűz esetén mert látszik minden, (a zárt fadoboz stressz helyzetben nem szerencsés) és pont olyan szép mint új korában. A fa doboz a napon festendo rendszeresen tehát igazából az elkészítés és karbantartás költsége valahol 20-25 év alatt terül meg.
2022. júl. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Szirty ***** válasza:

"A fa doboz a napon festendo rendszeresen"


Megfelelő lazúrral kezelve a fa a napon is kibír 4 évet mire újra kezelni kellene. Annak költsége jó ha van 1000Ft.

Ennyi idő alatt az átlátszó fedél szerintem bemattul és megsárgul.

2022. júl. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A hensel nem mattul be 4 év alatt. Kb pont az óra csere időtartama kell neki. Van a magyar a Csatári plast az régen 10 év alatt teljesen k.o. lett, a hensel is hulladék de lazán bírja a mérő hitelesseget ami 10 év persze ekkor már látszik hogy nem mai gyerek, nálam ezert is lett cserélve.


Full szabadon volt, délnyugati tajolassal tehat 11 órától míg le nem ment a nap kapta az uv-t.

2022. júl. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bár ha már kezelés ha uv védő anyaggal kezelném lehet hogy még jobb lenne. Majd keresek valami olcsot hátha van . Pár évente egy attorolgetest megerhet
2022. júl. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azaz, tegye csak fa szekrénybe, nehogy véletlenül, szabványos legyen a mérőhelye... Szuper tanács...ja, nem.
2022. júl. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!