Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért nem általános a hűtőgépe...

Miért nem általános a hűtőgépeken egy-két (lehetőleg külső, digitális) hőmérő?

Figyelt kérdés

Ez szerintem egy filléres dolog lenne a hűtőgép árához képest. Most kénytelen vagyok ablakhőmérőt nézni, ha ki akarom vezetni, és akkor még nem is beszéltem memóriáról, wifiről, appról diagrammal...

Most lehet azt mondani, hogy tegyek be hőmérőt, és kész (tettem is), de ha pl. amúgy is nehezen hűt, folyton ki kell nyitni az ajtót, hogy megnézzem, így (a 30 fok körüli konyhában) rögtön még melegebb lesz belül, így nem nézem meg. Gondolom komolyabb automatikus hőérzékelővel ellátott modelleknél nincs ilyen probléma, de olcsóbbaknál előfordulhat.



2022. júl. 4. 10:19
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Tegyük fel, hogy egy hűtőszekrény gyártó cégnek 500 forintjába kerül beszerezni és a gyártósoron plusz fázisként beszerelni egy hőmérőt. 200.000 darab hűtő legyártása esetén egy +100.000.000 forint. Szerinted miért spórolnak rajta? Neked is jól jönne a zsebedbe ennyi pénz nem?


Vegyél egy ilyent:

[link]

80 centis a vezetéke, oda dugod ahova akarod. Ragasztasz a hátuljára egy mágnest és kivülről felcsattintod a hűtőre ahol neked tetszik.

Egyébiránt az emberek 99%-át nem érdekl a pontos hőmérséklet, ezért nincs az átlag hűtőkön hőmérő... nincs rá igény. Akit érdekel, az pedig megveszi az olyan hűtőt. Én is kütyübúza vagyok és sokat főzök is, mégsem tettem fel hőmérőt a hűtőre. Érzem a kezemmel, hogy jó-e.

2022. júl. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
#1 Tegyük fel, hogy ezen múlik, hogy milyen hűtőt veszek (vagy más). Marketingre is van pénz, holott annak a fele is kidobott pénz.
2022. júl. 4. 11:00
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem felmérték, hogy az emberek nagy része szerint ez felesleges. Ezért nem szerelik be.

Ha lenne rá igény, akkor biztosan lenne benne.

Meg talán az is az oka, hogy ne nézegesse, állítgassa mindig az ember. A hűtő normálisan működik, ha nem piszkálják állandóan.

2022. júl. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Mellesleg ha a hűtő legyártása, kiszállítása, stb. mondjuk 100.000 Ft, és ez jelentős értéket ad hozzá, szerintem 500 Ft bőven megéri, még 5000 is. Adják ennyivel drágábban.
2022. júl. 4. 11:03
 5/30 A kérdező kommentje:
Szerintem meg rohadtul nem mérték fel. Eszükbe sem jut, hogy egy ilyen is kéne, legalább néhány modellnél. Sok helyen állítólag bőven 4°C felett van a hűtő ilyenkor, csak esetleg nem tudják, mert hidegnek tűnik a sör... (a jövőbeli olvasók számára: kint kb. 35°C van árnyékban, sok lakásban sem sokkal kevesebb). 10 fokban pedig gondolom sokkal hamarabb megromlik az étel, vagy a tejtermékek.
2022. júl. 4. 11:06
 6/30 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Látom már megint feleslegesen írtam... megint belefutottam egy funkcionális analfabétába. Pedig még csak 11 óra van.

Pont azt írtam le te ökör, hogy aki akarja látni a hőmérsékletet az majd megveszi azt a készüléket ami kiírja neki hogy mennyi az annyi.

Aki meg nem akar foglalkozni a hőmérséklettel az FIZETNI SEM AKAR ÉRTE.

Vedd meg amit linkeltem, lógasd be az érzékelőt aztán nézegesd a számokat. (aminek semmi értelme nincs, mert az alsó részében a hűtőnek sokkal hidegebb van mint a felső polcon. Tehát hőmérőből is kéne legalább 3, hogy nagyjából meg tudd átlagolni a pontos belső hőmértékletet.

2022. júl. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
#6 Ne haragudj, amikor azt olvastam, hogy neked is jól jönne a zsebedbe ennyi pénz nem? - rögtön elkezdtem válaszolni, a többit csak most olvastam el. Köszönöm a linket, nézegettem ilyeneket, talán majd veszek is egyet, de nem változott a véleményem. Tegyük fel, hogy azt érzed, hogy nem olyan hidegek a dolgok, mint régebben, és ha nem automatikus szabályzós, feljebb, vagy lejjebb csavarod. Ezután rendszeresen kinyitod az ajtót megnézni, hogy még melegebb legyen? Ez nem optimális megoldás.
2022. júl. 4. 11:22
 8/30 anonim ***** válasza:
A hűtőbe csak a szondát kell betenni nagyeszű...
2022. júl. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Az szerintem te vagy, mert ez eddig mindenkinek egyértelmű volt. Az ajtót akkor kell nyitogatni, ha belül van egy normál (pl. szobai) hőmérő, vagy nincs semmilyen.
2022. júl. 4. 13:54
 10/30 anonim ***** válasza:

Nem értelek kérdező. Mindkét hűtőm kijelzős, az egyik csak a fagyazstót, mutatja, a másik mindkettőt. Azért ilyen, mert ilyet akartam venni, és van. Ezzel szemben te olyat vettél, amiben nincs, most mit kezdjünk veled? A gyártók a hibásak ebben?

Ha neked app kell, meg diagram, akkor tegyél bele ilyet:

[link]

2022. júl. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!