Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Rossul szigetel a mikrom?

Rossul szigetel a mikrom?

Figyelt kérdés
Azt olvastam egy cikkben, hogy egy jól müködő mikró fala megakadályozza a bluetooth és a wifi jelek áthaladását. A cikk azt írja: rakjon be egy készüléket (pl bluetooth füles) a mikroba (nyílván ne kapcsolja be a mikrót) és a telefonjával próbáljon rácsatlakozni. Na most az a baj, hogy nekem csatlakozik. Több méterre is elmentem a mikrotol és úgy is működik. Még a wifi is működik ha a telefonomat rakom be a mikróba. A cikk szerint ha csatlakozik a telefon a mikron keresztül akkor a mikro nem jó és ki kell dobni. Tényleg kidobjam vagy ne?

2022. júl. 19. 20:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen, fel fog robbanni a mikró!
2022. júl. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja az agyadat meg lehallgatják az UFO-k! Ne legyél már ennyire paranoiás!
2022. júl. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez az egész "teszt" marhaság, semmi alapja sincs
2022. júl. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Jó igazatok van. Tényleg elég hülye cikk csak furcsáltam, hkgy másnak leblokkolja a jelet nekem meg nem
2022. júl. 19. 21:46
 5/11 anonim ***** válasza:
Olyan edényben tedd be a levest melegíteni ami nem pattan el a hőtől. Ha elpattan ki fog folyni a leves a mikróból is. Nem kellemes látvány.
2022. júl. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A mikró gyártója nem mobilt használ a tesztelésre.

Hanem olyan műszert, ami azt méri, hogy a mikró által keltett sugárzásból kilépő mennyiség egy adott módon mérve, túllépi-e a megengedett értéket.

Tehát ezt követve feltételezhetjük azt a kijelentést, hogy kijöhet belőle valamennyi, de nem léphet túl egy határt. Amiről tudományos mérésekkel megállapították, hogy a határ alatt nem veszélyes (vagy háztartási használat mellett nem veszélyes, nyilván az megint más, ha pl. 30 darab mikróval dolgozol a munkahelyeden).

Tehát van belül egy x erősségű sugárzás, amit csillapít a fala (ajtaja, akármije), és kijön belőle egy kevés. Mint a diszkó előtt a mély hangok.

Ugyanez visszafelé is érvényes.

De.

Mekkora a kinti jelerősség?

Mennyi megy be?

Mennyire érzékeny a mobil rádiós egysége? Mekkora jelszint mellett tud még működni? És az a jelszint hogyan aránylik ahhoz, ami a mikróból jön ki működés közben?

Szóval ez a mikrós teszt amit csináltál, önmagában semmit sem jelent, sok a bizonytalan tényező.

2022. júl. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Illetve gondolom ha annyira nem szigetelne jól a mikro fala akkor nem melegedne fel a kaja. De felmelegszik
2022. júl. 20. 09:39
 8/11 A kérdező kommentje:

Egyébként ennek a cikknek a végén írják ezt


[link]

2022. júl. 20. 09:46
 9/11 anonim ***** válasza:
20%
Legközelebb ne tedd be a kedvenc macskád a mikróba hogy megszárítsd az eső után..
2022. júl. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Megnéztem és 5GHz-en működik a WIFI nem 2.4-en ez is indokolhatja, hogy miért működik a WIFI a mikroban. Mondjuk a bluetooth is működik azt nem értem. De nem hiszem, hogy roosz a mikro csak érdekes
2022. júl. 20. 12:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!