Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Meg lehet menteni ezt a...

Kraucslik Botond kérdése:

Meg lehet menteni ezt a mikrohullámú sütőt?

Figyelt kérdés

A környezettudatosság egyik alaptétele, hogy "használd ameddig lehet", ezért nem szívesen selejtezném ki a mikrohullámú sütőmet, aminek mindössze annyi baja van, hogy belül a sütőtérben elkezdett lepattogzani, lehámlani a festék a rozsda miatt (elég nagy területen). Ez ugyebár nem csak esztétikai hiba, hiszen levált festékdarabok belepotyognak a melegített kajába is időnként (bár ez ellen elvileg lehet védekezni valami fedővel, de ez magasabb tányérok és poharak esetén nehezen kivitelezhető). A rozsda természetesen egyre csak terjed, és ha nem lépek valamit, akkor egyre újabb részeket fog meghódítani.


Érdemes megpróbálni valami festékkel lefesteni belülről?



2022. júl. 22. 10:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Fogj egy spaklit, told le vele a meglazult festéket, smirglivel csiszold meg kicsit, mehet egy kis rozsdamaró, aztán egy spray-es festékkel fújd ki. A forgató motort és a magnetron környékét, meg aminek még árt a festék maszkold ki.
2022. júl. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Teljesen egyet kell értsek, a sütő belső tere egy doboz. A festék tényleg nem számít.

És ha jobban megnézed, a levált festékdarabok csak ritkán potyognak. Komolyan.

Amúgy tényleg ha zavar, told le a spaklival, és használd egészséggel.

2022. júl. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1-es hozzászólónak: Erre gondoltam én is, de felmerültek bennem kételyek. Pl. hogy vajon miféle festéket kellene használnom, hogy kibírja az ingadozó hőmérsékletet. Mi garantálja, hogy ez a festék is ugyanolyan tartós lesz, mint az előző? Most 18 éves a mikró, azaz már nagykorú :)

Továbbá a mikro belseje nyilvánvalóan nem hermetikusan zárt, vannak például apró szellőzőlukak a belső fémborításon. Ezek a lukacsos lemezeknek ugyebár csak az egyik oldalához van hozzáférésem, csak azt tudom lefújni/lefesteni, ami a mikro belsejéből hozzáférhető.


#2-es hozzászólónak: Igen ám, de a festék védett eddig a rozsda ellen. Ha most letolom spaklival, és hagyom csupaszon, akkor továbbra is folytatja a rozsdásodást, ami - lássuk be - nem tesz jót végső soron a mikrónak.

2022. júl. 22. 14:04
 4/6 Salx Narval ***** válasza:
Sajnos mást akkor sem tudsz csinálni, egyetlen megoldás a fellazult festék és rozsda eltávolítása után az újrafestés. Annyit nem hiszem, hogy megérne bárkinek, hogy szétszerelje és a külsejét is lekezelje. Ha majd újat veszel válasz rozsdamentes sütőterűt a festett helyet, én is ezt tettem. Anyámékét hőálló kályhaezüsttel fújtam le de jók lehetnek a rozsdára közvetlen felvihető festékek, kalapácslakkok is.
2022. júl. 23. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Salx Narval: köszi a tippet.
2022. júl. 23. 14:44
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
Nincs mit. Pár évig még bírhatja így lekezelve de érdemes tervbe venni már most egy új vásárlását.
2022. júl. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!