Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mosógép dobja nem függőleges,...

Mosógép dobja nem függőleges, centrifugáláskor kileng, mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Albérletemben ARDO márkájú mosógép van, elöltöltős, max 3,5 kg meht bele (kis keskeny)


Amit észrevettem, hogy a dob nem függőleges. Hiába állítotam be vízimértékkel a gépet, ami függőlegesnek kell legyen, az volt, ami vízszintesnek kell legyen, az volt.


Üresen a dob nem függőleges, hanem "előre dől" - ezt nem tudom szebben leírni. Szemmel láthatóan az ajtó felső részén közelebb van, keskenyebb a tömítés, mint alul.


Mosás közben emiatt nem csak fel-le mozog a dob, hanem előre-hátra is. Namost ennek meg az a következménye, hogy a doboz forgató motor tengelye belever a hátsó lemezbe. Mosásonként 2-3-at tuti kalapál. Mindig az áztatási fázis legvégén, vagy a mosás fázis legelején (gondolom, akkor a legnehezebb a töltet a beszívott víz miatt.


A gépnek nincs baja és jól is van beállítva. Többször indítottam már el üresen és egy nyikja sincs, teljesen jól mos üres állapotban.


Amire gondolok, mint lehetséges okok:

- sz@rul rakom be a ruhát, tehát vagy a mennyiség, vagy a minőség pamut/műszál összekeverése, és ez okozza


- rossz a lengéscsillapító és nem tud összenyomódni megfelelően, emiatt sem függőleges a dob


- épp, hogy túl erős a lengéscsillapító (gondolom fel lett már újítva a gép, és erős lengéscsillapító került bele, ami "tolná felfelé" a dobot. már ha ilyesmi lehetséges)


Volt valakinek hasonló problémája elöltöltős keskeny mosógéppel?


köszönöm előre is!



2022. aug. 5. 03:11
 1/4 anonim ***** válasza:
55%
Nem hangzik úgy, hogy baja lenne. A dobnak tudnia kell lengenie.
2022. aug. 5. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Fel és le igen, de előre-hátra is???
2022. aug. 5. 04:13
 3/4 anonim ***** válasza:
42%
Csapágyas. Kuka a gép, csapágycserét biztosan nem fognak csinálni rajta.
2022. aug. 5. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
80%

Ha tippelnem kéne, akkor az előtted lakó nem nézte a súlyhatárt, és szarrá tömte.

Előbb-utóbb tönkre fog így menni, de perpill még a kalapálás ellenére tudod használni. Csak ne késő este állj neki mosni. :)

2022. aug. 5. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!