Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Ha belenyulok a vízforraló...

Ha belenyulok a vízforraló vízébe akkor megcsap az áram?

Figyelt kérdés
2022. szept. 8. 21:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Szép is lenne.
2022. szept. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
a villanyradiátor sem basz agyon ha hozzáérsz:)
2022. szept. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Előfordulhat, de nem az a normális. Érintésvédelmi szabályoknak megfelelő a kialakítása a legtöbbnek. Ha hibátlan a készülék szinte lehetetlen, hogy ilyen történjen.

A kenyérpirító is veszélyesebb.

2022. szept. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a fűtőszál csak forrósodik. Max. leforrázod magad.
2022. szept. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
26%
Ha a vízbe áram kerülne, lecsapná a megfelelő védelmi rendszert, már ha van ilyen a lakásban (újonnan kötelező, de régiben előfordulhat hogy nincs).
2022. szept. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
28%
Nem oldana le az áramvédő kapcsoló, ha megsérülne a fűtőbetét szigetelése a vízforralóban. A vízforraló szigetelő anyagú (többnyire), csak akkor oldana le, ha a föld felé folyna megfelelő erősségű áram. Ami lehet hogy pont akkor fog bekövetkezni, amikor belenyúl az ember.
2022. szept. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
23%

" A vízforraló szigetelő anyagú (többnyire),"

Na végre, itt az én emberem. Ezek szerint tudsz nekem ilyet mutatni, mert én eddig ilyet nem láttam, de nem is hallottam róla. De ha te már ennyit láttál, hogy a legtöbbről tudod hogy műanyag, akkor mutatsz is nekünk majd ha megkérlek. Olyan kíváncsi vagyok rá.

2022. szept. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
62%
Tanúsítom, hogy nem fog megb@szni az áram. Földelve van, fázisceruza világít a benne levő vízben.
2022. szept. 9. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%

#6 vagyok, látom a semmihez sem értő barmok lepontoztak.

kedveskéim, akkor magyarázzátok el, ha megsérül a fűtőbtét szigetelése, merre fog elfolyni az áram a föld felé, ha a készülék háza szigetelő anyagú? Földelést ne emlegessétek, mert az nincs, a vízforraló "kancsó" részánek, amiben a fűtőbetét van, csak két érintkezője van, az egyik a fázis, másik a nulla. Hallgatlak benneteket...



#7 ha hülye vagy, vak, süket, esetleg mindháom ("én eddig ilyet nem láttam, de nem is hallottam róla") az csak a te bajod. Menj fel bármelyik műszaki áruház weboldalára, és egy rakás műanyag házú vízforralót fogsz látni.

De mivel látom, hogy nyaktól felfelé komoly hiányosságokkal küzdesz, segítek:

[link]


Van néhány üveg, illetve rozsdamentes acél házú készülék, de a többség műanyag. Mielőtt azzal jössz, hogy belül akkor is fém, és csak a burkolat műanyag, nem fém a belseje, nekem egy Bosch van, és műanyag...

2022. szept. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Földelést ne emlegessétek, mert az nincs, a vízforraló "kancsó" részánek,"

A linken az első három kancsót megnéztem, fém a belső része, és védővezetős az érintésvédelme, oldalérintkezős dugvillával szerelik.

A tiédet nem ismerjük hogy neked mid van.

2022. szept. 10. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!